Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Výrobek Libereckého kraje z oblasti zemědělství – potravinářství

17. 06. 2004
[id:2025|autor:Bradíková Nikola,Bc.|email:nikola.bradikova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:724 083 009|aktualizace:]

„Výrobek Libereckého kraje z oblasti zemědělství – potravinářství“, tak zní název nového projektu na podporu krajského zemědělství. V rámci soutěže, která je součástí Krajské koncepce zemědělství Libereckého kraje, budou jednotliví zájemci bojovat  o nejlepší potravinářský výrobek nejen v rámci jeho kvality, ale i originality či designu jeho obalu.

„Je to jeden ze způsobů, jak upozornit na kvalitní potravinářské výrobky našich zemědělců, a to nejen v rámci kraje, ale i celé České republiky. V současné době nám v kraji vzniká čím dál více menších zemědělských výroben a tímto způsobem na ně můžeme upozornit a alespoň trochu jim pomoci v rámci konkurenčního boje. Samozřejmě jsou na výrobek stanovena přesná kritéria, která musí splnit, jako např. původ výrobku, celkový vzhled, ale i vliv výrobku na zdraví zákazníka.“ uvedl Radim Zika, člen rady kraje pověřený vedením resortu zemědělství a životního prostředí.

Letošní ročník bude mít finále v rámci Krajských dožínkových slavností, které proběhnou 4. září v Liberci. Z rukou hejtmana Libereckého kraje si pak bude moci vítěz převzít ocenění „Výrobek roku“, jehož udělení schválilo zastupitelstvo kraje.

Přihlášky do soutěže mohou podnikatelé a firmy se sídlem na území Libereckého kraje adresovat Odboru životního prostředí a zemědělství Libereckého kraje, U Jezu 642/2a, 461 80 Liberec 2 v zalepené obálce s označením „Výrobek roku 2004“. Uzávěrka pro podání přihlášek je 30. června 2004. Bližší informace o akci jsou uveřejněny též na webových stránkách www.kraj-lbc.cz/ zivotniprostredi;  (v sekci zemědělství).

Bradíková Nikola,Bc.
nikola.bradikova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 724 083 009