Výroční konference Česko-německého diskusního fóra

29. 01. 2003
[id:396|autor:|email:|telefon:|mobil:|aktualizace:]

Dne 15. února 2003 se uskuteční v budově Bavorského zemského sněmu v Mnichově výroční konference Česko-německého diskusního fóra, jejímž tématem bude Německo a Česká republika po Evropské radě v Kodani.  Na průběhu konference se budou kromě Güntera Verheugena, komisaře EU a člena Evropské komise pro rozšíření EU, JUDr. Cyrila Svobody, místopředsedy vlády a ministra zahraničních věcí České republiky, Joschky Fischera, vícekancléře a spolkového ministra zahraničních věcí Spolkové republiky Německo a některých dalších politiků podílet i hejtmani krajů, které hraničí se Spolkovou republikou Německo. Pozvání na tuto akci přijal i RNDr. Pavel Pavlík, hejtman Libereckého kraje. Oslovení hejtmani budou mít prostor v odpoledním bloku Prohloubení česko-německé spolupráce a porozumění obzvláště v pohraničních regionech, kdy budou prezentovat zkušenosti spolupráce nově vzniklých krajů se sousedními německými regiony.