Výsledky ankety Sportovec Jablonecka roku 2022

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 02. 02. 2023 09:01

Poslední lednový den se v jabloneckém divadle uskutečnilo vyhlášení ankety Sportovec roku okresu Jablonec nad Nisou.

Na slavnostním večeru byli vyhlášeni sportovci ve 12 kategoriích.

V kategorii mládeže v zimních sportech byla nejúspěšnější biatlonistka Tereza Voborníková z SKP Kornspitz Jablonec n.N., v letních sportech byl pak nejúspěšnější atlet TJ Liaz Jablonec n. N. Štěpán Schubert.

V kategorii dospělí-jednotlivci pak byli mezi amatéry nejúspěšnější Milan Engel jezdící motocross/Enduro a v profesionálech bylo konečné pořadí v umístění toto:

-  3. místo skokanka na lyžích Karolína Indráčková z JK Desná,

-  2. místo Michal Krčmář z SKP Kornspitz

-  1. místo Markéta Davidová SKP Kornspitz

Slavnostního večera se zúčastnila i početná výprava vedení Libereckého kraje v čele s hejtmanem Martinem Půtou, který předával ceny nejlepším jednotlivcům v kategorii profi – jednotlivci. Dalšími předávajícími z Libereckého kraje pak byli náměstci hejtmana Petr Tulpa a Jiří Čeřovský.

Hosty slavnostního večera byli bývalí lyžaři, držitelé olympijských medailí – Kateřina Neumannová a Pavel Benc.

Anketu v okrese Jablonec nad Nisou pořádá Okresní organizace České unie sportu ve spolupráci s Agenturou Sport action s.r.o a také s podporou statutárního města Jablonec n. N. či krajské organizace České unie sportu a Libereckého kraje.

Další termíny vyhlašování ankety:

Liberec:

- 6. 2. 2023 (pondělí), 18.00

- Kongresové centrum v Babylonu Liberec

Lomnice nad Popelkou (pro okres Semily):

- 7. 2. 2023 (úterý), 18:00

- divadlo v Lomnici n. P.

Česká Lípa:

- 22. března 2023, 18:00