Výstava fotografií představí veřejnosti Willíky

21. 07. 2015

Co je Williamsův syndrom a jak se s ním žije, ukáže veřejnosti výstava, která začne ve středu 22. července v Městském divadle v Jablonci nad Nisou. Životní příběhy dětí a dospělých s Williamsovým syndromem uvidí návštěvníci zachycené na fotografiích autorky Dagmar Petráskové. Vernisáže výstavy, která začíná v 15:00 hodin, se zúčastní i náměstkyně hejtmana Lenka Kadlecová.

Williamsův syndrom je geneticky podmíněná porucha, která sebou nese celou řadu příznaků, nejčastěji charakteristický vzhled, postižení srdce či velkých cév a různé odchylky psychomotorického vývoje. Většina postižených potřebuje celoživotní podporu. Zároveň však lidé s Williamsovým syndromem mohou dělat mnoho věcí jako jejich zdraví vrstevníci.

Výstava je putovní a začala již 29. 5. 2015 v Liberci, dále poputuje do budovy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a následně se vrátí zpět do Liberce, kde bude 30. 10. 2015 ukončena. V jabloneckém divadle si mohou zájemci prohlédnout fotografie až do 6. srpna.

Výstavu pořádá Nadační fond MA-MA Foundation ve spolupráci s Willíkem, spolkem pro Williamsův syndrom.

Daníčková Blanka
blanka.danickova@kraj-lbc.cz