Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Výstava na kraji představí libereckou malířku Najmanovou

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec

  • 14. 06. 2024 14:18
  • Kultura

Sdílet článek

Vítej léto. Tak se jmenuje výstava, kterou je možné do 28. června zhlédnout ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Představuje tvorbu liberecké malířky Ingrid Najmanové. Výstavu lze navštívit v pondělky a středy od 8.00 do 17.30, v úterky a čtvrtky od 8 do 16 hodin a o pátcích od 8 do 15 hodin.

Malování se výtvarnice intenzivně věnuje deset let. Za tu dobu stihla již několik výstav v Liberci, Hradci Králové, Turnově a Jičíně.

Tvorba Najmanové je charakteristická především v prolínání přírodních objektů s malbou. Živá příroda je pro autorku největší inspirací a přenáší ji do svých typických plastických výtvarných děl. Jednotlivé obrazy tak doplňuje o dary přírody, jako jsou sušené plody, květy rostlin nebo vylisované listy stromů. Obrazům tak dodává nádech života.

Maluje převážně akrylovými barvami na plátna, využívá staré rámy, které jsou umně součástí celkového uměleckého díla. Živé a přírodní barvy a netradiční pohled na svět okolo nás jsou cítit z každého jejího obrazu. Také se věnuje figurální a portrétní tvorbě.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky