Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.
Výstava V rytmu dějin nabízí momentky z více než stoleté historie
- 21. 06. 2018 00:00
Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě otevírá 27. června slavnostní vernisáží v 16. 30 hodin v Maštálkově výstavní síni výstavu V rytmu dějin. Je dalším příspěvkem ke stému výročí našeho státu. Lidé ji mohou vidět až do 28. října letošního roku.
Návštěvník bude mít příležitost pohledem na dokumentární snímky hledět do zdánlivě zastaveného času, který kdysi utvářel rytmus dějin. Nebyly jen velké události, které hnaly čas vpřed zrychleným tempem.
Kudy se bude návštěvník ubírat: Po ospalých náměstích před více než sto lety. K rušné parádě při svěcení praporu. Ke svěcení zvonů přivezených po válce místo rekvírovaných. Domyslet si klapot stavů v textilkách. Dívat se po socialistických vesničkách, jak je maloval Pavel Forman. Hledět na tváře školáků a učitelů nic netušících o budoucnosti. Také na chvíli zavítáme do zákopů první světové války či do zmatku na ulicích v srpnu 1968. A budou ještě jiná zastavení.
Zdroj: Ladislav Smejkal, historik novodobých dějin Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě