Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Výstava v sídle kraje se ohlíží za úspěchy Botanické zahrady v Liberci

01. 03. 2021

Významné výročí letos slaví Botanická zahrada v Liberci. Byla založena před 125 lety. Toto jubileum připomíná výstava, která je přístupná od 1. do 31. března ve vestibulu budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem jsou vrcholně náročné rostliny, na nichž se zakládá věhlas této populární zahrady, ozdoby města i kraje. Součástí výstavy je i doprovodná projekce, která přibližuje její expozice.

„Botanická zahrada slouží – v epidemicky lepších časech – nejen veřejnosti k prohlídkám, ale sehrává též úlohu ochranitelky sbírek nevyčíslitelné hodnoty. Je to náročný úkol, neboť jde o sbírky živých organismů, které potřebují každodenní ošetření," prohlásil Václav Židek, radní pro životního prostředí a zemědělství, jenž nad výstavou převzal záštitu. 

Výstava s názvem Tři dekády profesionálních úspěchů, která zachycuje novodobou historickou etapu botanické zahrady po roce 1990, vznikla díky finanční podpoře Libereckého kraje.    

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce