Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Výstava výtvarných prací absolventů libereckého Gymnázia a SOŠPg Jeronýmova je velkým překvapením

15. 01. 2013

 

Liberecký kraj a Gymnázium a Střední odborná škola pedagogická Jeronýmova v Liberci připravili do vestibulu  sídla Krajského úřadu LK, U Jezu, v Liberci retrospektivní výstavu závěrečných výtvarných prací absolventů školy nazvanou Ohlédnutí.

Úvodní slovo přednesla radní pro školství Alena Losová.

„Vestibul krajského úřadu se dnes rozzářil barvami a nápady studentů této školy a je potřeba jim poděkovat a jejich umělecká díla s úctou obdivovat.

Vystavená díla jsem již měla možnost shlédnout a zaujala mne variabilita výtvarných technik a originalita a nápaditost prací. Výstava jistě zaujme každého návštěvníka krajského úřadu a já mám velkou radost a jsem pyšná na to, jak tvůrčí a umělecky zdatné máme studenty v našich středních školách,“ řekla mimo jiné radní a v závěru poděkovala mladým umělcům za to, jaký krásný zážitek touto výstavou připravili.

Je to pro mne velké překvapení, co všechno studenti dokáží,“ dodala

Podle ředitele gymnázia Jaroslava Šťastného vytvořily profesorky výtvarné výchovy Jana Kopalová, Iva Budařová a Helena Činčerová průřezovou kolekci absolventských prací za poslední tři roky.

„Na výstavě představujeme 25 bývalých studentů gymnázia a pedagogické školy, kteří tvořili nejrůznějšími technikami - od kreseb, tisku, pop artu, malby na hedvábí, obrazy, portréty, ilustrace, plastiky, šperky, asambláže až po fotografie a zajímavý Knoflíkový objekt,“ řekl ředitel Jaroslav Šťastný.

Na výstavě se představují Kateřina Riedlová, Alena Borysewiczová, Lenka Kopejsková, Eva Studená, Lucie Čubrdová, Jitka Mouchová, Marie Matějíčková, Radka Osterová, Ester Fejfarová, Radka Kuchtová, Kateřina Pořízová, Hana Horčičková, Kateřina Burešová, Gabriela Uzlová, Bianca Vejdělková, Nikola Bílková, Jana Buchnerová, Anna Hrušová, Jana Štukmejlová, Eva Kyselová, Marie Eliášová, Anna Deduchová, Veronika Sýkorová, Šárka Hanková a jediný muž – Lukáš Loždina. 

Vernisáže se rovněž zúčastnili ředitel KÚ LK René Havlík, náměstek hejtmana Josef Jadrný, radní Ivana Hujerová, bývalá ředitelka školy Zdeňka Kutinová a její bývalý zástupce Ladislav Lhota, současný zástupce ředitele Jiří Vydra a další hosté. Dvě krásné písně zazpívala Vendula.

Výstava bude přístupná denně od 8 do 17 hodin do 31. ledna.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588