Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Výtěžek hejtmanského plesu přinese dětem kompenzační pomůcky i koncert

Výtěžek hejtmanského plesu přinese dětem kompenzační pomůcky i koncert

[30757|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/vnejsi_vztahy/ples1_48a0be08a3.jpg]

16. 03. 2009
[id:7682|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Část výtěžku 5. hejtmanského plesu, který se v sobotu uskutečnil v Kulturním  centru Střelnice v Turnově již míří do příspěvkových organizací zřizovaných Libereckým krajem – Služby sociální péče TEREZA v Benešově u Semil a na ZŠ a MŠ se speciálními třídami v Turnově. Hejtman Libereckého kraje Stanislav Eichler předal šeky v hodnotě 30 tisíc Kč ředitelce Terezy Marii Vojtíškové a  ředitelce ZŠ a MŠ Jaroslavě Štoudkové.

„Tradičně věnujeme výtěžek plesu na dobročinné účely. Zbývající částku obdrží Domov pro seniory v Liberci – Vratislavicích nad Nisou na zasedání Zastupitelstva LK, které se koná mimořádně v pondělí  30 března od 9 hodin,“ uvedl hejtman.

Domov Tereza má 42 klientů a poskytuje tři druhy služeb – týdenní a denní stacionář a odlehčovací služby.

„Peníze použijeme jednak na zaplacení dopravy na velkou humanitární  akci, kterou 22. dubna pořádá televize Nova v O2 aréně v Praze, jednak si klienti od 7 do 40 let přejí opět jet na prázdniny do Švýcarské boudy ve Špindlerově Mlýně,“ prozradila Marie Vojtíšková.

Na ZŠ a MŠ se speciálními třídami v Turnově chodí 80 žáků, včetně vozíčkářů.

„Získané finanční prostředky použijeme na nákup kompenzačních pomůcek pro děti s kombinovanými zdravotním postižením, například polohovací lůžko nebo houpací síť,“ uvedla Jaroslava Štoudková.

Plný sál Střelnice přivítal orchestr Bohemia Universal Band Liberec, večerem provázel Zdeněk Kaňka, jako hosté vystoupili zpěváci Heidi Janků a Davide Mattioli. Nechyběla módní přehlídka Jablonex Group, a. s., tentokrát připravená podle návrhů světově uznávané návrhářky Beaty Rajské. Hosté také ocenili občerstvení formou bohatého rautu a dvacítka účastníků se po vylosování vstupenek radovala ze zajímavých a hodnotných cen. Dobrá zábava pokračovala až do časných nedělních hodin.


Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302