Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Výtvarník Machula zavede na výstavě návštěvníky do svého ateliéru. Přenesl ho do muzea

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 28. 03. 2024 11:50
  • Kultura

Sdílet článek

V umělecký ateliér se zčásti proměnila Galerie Jídelna ve Vlastivědném muzeu a galerii v České Lípě. Domácí výtvarník Kuba Machula v ní představuje svou aktuální tvorbu i prostředí, ve kterém tvoří.

„Neobvyklý a zajímavý přístup k výstavě ve formě představení autentického ateliéru výtvarníka jistě zaujme nemalou část návštěvníků,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výtvarník a někdejší zpěvák a kytarista kapely Red Eye prezentuje návštěvníkům práce z posledních dvou let. Malbě se věnuje ve volném čase, profesně se už od střední školy drží sklářského průmyslu.

Jednotícím prvkem obrazů je technika bezkontaktní malby, takzvaný drip, volně přeloženo jako cákání, kterou proslavil americký výtvarník Jackson Pollock v 50. letech minulého století. „Už On sám říkal, že drip není nic nového, indiáni takhle cákali na jeskyně. Já se snažím malovat víc konkrétně. Baví mě ta volnost a akčnost,“ vysvětlil Machula.

Slavnostní zahájení výstavy Ateliér se uskuteční v sobotu 23. března v 16 hodin, výstava potrvá do 26. května.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky