Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Jan Mikulička

odborný zaměstnanec vztahů s veřejností

  • 21. 09. 2023 11:00
  • Rozvoj

Sdílet článek

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo.

Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů. „V programu bylo původně k dispozici 4.200.000 korun. Díky tomu, že jsme ušetřili peníze z vyúčtování předchozích období, jsme mohli tuto částku navýšit na 4.242.000 korun,“ zdůraznil Ulvr. „Celkem se podpory dočká třiadvacet projektů.“

Díky krajské dotaci tak, pokud to zastupitelé odsouhlasí, bude moci například firma OutdoorKWAK vyvíjet tepelně izolační hygienickou vložku do svých péřových spacích pytlů, společnost SILVIGER chystat kombinovaný automatický krmný dávkovač pro domácí zvířata, podnik LIMESA meters zase může dokončovat vývoj prototypu nového průtokoměru a Dřevoplast Ludvík pracovat na pokročilém rozvrhování výroby za pomoci umělé inteligence.

Největší zájem mezi podnikateli bývá o technologický voucher, který firmám poskytuje příležitost ověřit technickou, respektive technologickou proveditelnost výrobního postupu, ověřit efektivitu výroby nebo životaschopnost nového produktu. Cílem tohoto typu voucheru je, aby si firmy mohly ověřit a otestovat aplikační potenciál nových myšlenek a inovací,“ doplnil Ulvr.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky