Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Výzva poskytovatelům specializovaných ambulantních služeb v Libereckém kraji

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 19. 10. 2020 13:41
  • Covid-19
  • Zdravotnictví

Sdílet článek

„Nemocnice v Libereckém kraji poskytující akutní a intenzivní péči o covid pozitivní pacienty se potýkají s nedostatkem sesterského personálu. Studenti ze škol, středních, vyšších či vysokých, nemohou plnohodnotně nahradit náročnou práci sester.

Liberecký kraj proto prosí a vyzývá poskytovatele specializovaných ambulantních služeb, aby dle jejich provozních možností uvolnili zdravotní sestry pro pomoc v nemocnicích.

Pevně doufáme, že lékaři pochopí současnou krizovou situaci a budou ochotni a schopni zajistit chod svých ordinací i bez zkušené sestry. Jsme si vědomi, že sestra je nepostradatelnou součástí specializované ambulantní péče, avšak akutní nemocniční péči o hospitalizované pacienty vyžadující odbornou a intenzivní pomoc, nelze v této vypjaté situaci zvládnout bez dostatečně personálně pokryté sesterské profese.

Nemocnice jsou připraveny sestry zaškolit, poskytnout jim nutné vybavení ochrannými pomůckami a za odvedenou práci jim zaplatit.

Děkujeme.“

Martin Půta, hejtman Libereckého kraje

MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana, řízení resortu zdravotnictví

MUDr. Richard Lukáš, Ph.D., ředitel Krajské nemocnice Liberec, a. s.

Ing. Pavel Marek, ředitel Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa, a. s.

MUDr. Vít Němeček, MBA, ředitel Nemocnice Jablonec nad Nisou, p. o.

MUDr. Jiří Kalenský, ředitel MMN, a. s.

 

Případné zájemkyně, hlaste se na příslušných adresách:

michaela.zvonickova@nemlib.cz, marie.fryaufova@nemlib.cz

pavlina.pilarova@nemcl.cz

rehorova@nemjbc.cz
helena.hejdukova@nemjil.cz

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky