Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Webové stránky kraje získaly novou podobu 

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 03. 04. 2024 12:30
  • Digitální úřad

Sdílet článek

Přívětivější vizuální zpracování, snadnější dostupnost informací, strukturované stránky krajských odborů, formuláře na jednom místě či přehledné aktuality. To vše a mnoho dalšího přináší nová podoba webových stránek Libereckého kraje. Adresa zůstává neměnná, a to https://www.kraj-lbc.cz/.

„Vzhled, funkčnost a přehlednost webu kraje již potřebovaly výraznou změnu. Jsem rád, že můžeme nyní spustit novou verzi stránek. Běžný uživatel samozřejmě najde veškeré informace stále na stejném místě tak, jak je zvyklý, a to na https://www.kraj-lbc.cz/,“ uvedl Zbyněk Miklík, náměstek pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.

Stručný přehled nejvýraznějších změn:

  • nový vizuál – lépe se přizpůsobuje mobilním zařízením a je přístupnější lidem s různým druhem postižení
  • přehlednější dostupnost informací – uživatel se díky intuitivním dlaždicovým rozcestníkům dostane snáze tam, kam potřebuje
  • nová sekce „Potřebuji zařídit“ – obsahuje důležitá témata včetně informací, tipů a rad, vše bude průběžně aktualizováno podle potřeb veřejnosti
  • nově strukturované stránky krajských odborů – obsahují nejčastěji hledané odkazy, popis agendy jednotlivých oddělení aj. 
  • aktuality rozdělené do tematických okruhů
  • lépe čitelné patkové písmo korespondující s krajským vizuálem 
  • formuláře na jednom místě – rozděleny dle oddělení, která je řeší, k dispozici je v případě potřeby i metodika plnění, související dokumenty či kontakt na odbor
  • dvě barevné varianty webu, které lze snadno přepnout

Novou podobu krajských webových stránek vytvořila společnost UVM za půl milionů korun bez DPH.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky