Workshop na téma Tradiční řemeslo - šance pro venkov

22. 08. 2005
[id:3060|autor:Čepičková Hana Bc.|email:hana.cepickova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 574|mobil:|aktualizace:]

V pátek 26. 8. 2005 pořádá od 9:00 do 17:00 hodin Liberecký kraj ve spolupráci s občanským sdružením Partnerství pro obnovu řemesel na venkově – POŘES - workshop na téma Tradiční řemeslo – šance pro venkov. Tento workshop se uskuteční v Tesařské a truhlářské huti ve Zdislavě č. p. 145. Dopolední program je určen nejen pro obce, podnikatele a nestátní neziskové organizace, ale také pro širokou veřejnost, kde bude možné získat informace o evropských, státních a krajských dotačních titulech. Účastníci budou také moci vzájemně diskutovat o praktických zkušenostech a problémech malých a středních podnikatelů. Na odpolední program jsou naplánovány ukázky tradičních řemesel a dovedností jako je např. dřevořezba, dřevořezba motorovou pilou, drátování, drhání, výroba keramiky, kovářské řemeslo, výroba svíček nebo ukázka truhlářského řemesla. Záštitu nad celou akcí převzal člen rady kraje pověřený vedením resortu hospodářského a regionálního rozvoje Vít Příkaský. „Budeme se snažit pořádat více wokrshopů na podobná témata, neboť i tímto malým krokem můžeme alespoň částečně přispět k zachování tradičních řemesel, aby se i naše další generace mohly dozvědět, jak se dříve vytvářely určité produkty,“ dodal Příkaský. Veřejnost má vstup na tuto akci zdarma.

Čepičková Hana Bc.
hana.cepickova@kraj-lbc.cz