Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Z Fondu Turów kraj podpoří vybudování vodovodu pro Horní Vítkov

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 22. 03. 2024 07:50
  • Turów

Sdílet článek

Celkem 67.548.275,62 korun včetně DPH (zahrnující i projektovou činnost) míří z Fondu Turów na stavbu vodovodu v Horním Vítkově. Rozhodli o tom na svém úterním jednání krajští radní. Začít stavět by se mělo ještě letos a hotovo bude nejpozději v roce 2025.

„Chrastava vloni podala na projekt žádost o dotaci na Státní fond životního prostředí v rámci 44. výzvy Operačního programu Životní prostředí. Rozhodnutí ministerstva zatím neobdržela. Nicméně, nechceme otálet s výstavbou, a tak podpoříme projekt z Fondu Turów individuální dotací,“ uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství.

Výstavba vodovodů v Horním Vítkově a také ve Václavicích (za 172 milionů korun, žadatel Hrádek nad Nisou) jsou dva ze čtyř investičních projektů, které pomohou kompenzovat část dopadů důlní činnosti polského dolu Turów v oblastech Hrádecka a Chrastavska v Libereckém kraji. V červnu loňského roku již začala rekonstrukce úpravny vody v Machníně, dalším připravovaným projektem je zásobení vodou v Hrádku nad Nisou, kde je investorem Severočeská vodárenská společnost.

Zůstatek na transparentním účtu s názvem LIBERECKÝ KRAJ-FOND TURÓW-ČR-PL činí k 22. březnu 2024 v 9 hodin celkem 917.027.603,73 korun.

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky