Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Za kulturou a zážitky díky společné online vstupence. Liberecký kraj představuje nový eLpass

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 27. 06. 2023 11:37
  • Rozvoj

Sdílet článek

Zvýhodněná vstupenka do vybraných kulturních příspěvkových organizací v regionu. To je takzvaný eLpass, který letos jako svou novinku představuje Liberecký kraj ve spolupráci se Zoo Liberec. Do projektu společné vstupenky se zapojily kromě liberecké zoo také Botanická zahrada Liberec, Muzeum Českého ráje v Turnově, Oblastní galerie Liberec, Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě a Severočeské muzeum v Liberci.

„Liberecký kraj je zřizovatelem hlavních kulturních institucí regionu a organizace společné vstupenky je tak logickým krokem. Do konce roku bude společná vstupenka v pilotním provozu, potom ji vyhodnotíme a případně upravíme. Velmi rádi bychom do ní také postupně přizvali další významné organizace z regionu. Reálné je také zapojení hromadné dopravy a parkování v parkovacím domě Libereckého kraje, který bude do konce letošního roku dokončen. Děkuji řediteli liberecké zoo, Davidu Nejedlovi, že nabídl možnost napojit se na vstupenkový systém, který zahrada několik let používá. Poskytovatel služby tak systém pouze upravil a nebylo třeba vyvíjet nový. Díky tomu jsme ušetřili nemalé prostředky,“ uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

„Zoo Liberec vždy ráda spolupracovala na rozvoji nových projektů a velice nás těší, že jsme mohli být nápomocni a náš ověřený elektronický vstupenkový systém poskytnout i dalším krajským organizacím. Prohlídka zoo, která byla vyhlášena nejnavštěvovanější kulturní destinací v kraji, ale zpravidla zabere návštěvníkům maximálně půl dne, a tak věřím, že tato nová nabídka společných vstupenek bude celou řadu turistů našeho kraje motivovat k návštěvě i dalších významných kulturních organizací a zároveň jim ušetří nemalé peníze za vstupné a čas strávený ve frontě na pokladnách,“ doplnil David Nejedlo, ředitel Zoo Liberec.

Zájemci o vstupenku mají na výběr ze dvou základních variant: eLpass GRANDE a eLpass MINI.

eLpass GRANDE zahrnuje vstup do všech zmíněných příspěvkových organizací, a to za 440 korun. Nákupem této vstupenky tak návštěvníci ušetří 230 korun. Zlevněný eLpass GRANDE je za cenu 220 korun a zakoupit si jej mohou děti ve věku 3–15 let, studenti s platným průkazem, senioři a osoby držící průkaz ZTP. Sleva u této vstupenky činí 220 korun a její platnost je 14 dní.

eLpass MINI je vždy sestaven ze vstupenky do Zoo Liberec a jedné příspěvkové organizace. Existuje tedy pět základních možností (pro dospělé) a další zlevněné varianty. Například varianta zoo + botanická vyjde na 230 korun, a návštěvník tak ušetří 80 korun, v kombinaci zoo + OGL činí cena vstupenky 170 korun, a lidé tak ušetří 90 korun. Platnost vstupenky je 30 dnů. Návštěvníci mají stejně jako u eLpass GRANDE též možnost zvolit si základní či zlevněnou variantu.

Nakoupit eLpass si budou moci lidé přes webové stránky https://elpass.zooliberec.cz/, kde po zaplacení obdrží zájemce QR kód, kterým se prokáže u pokladen. Webové stránky jsou navíc k dispozici nejen v češtině, ale i v zahraničních mutacích – polština, angličtina a němčina. Platnost eLpassu GRANDE je 14 dní od zakoupení, u eLpassu MINI 30 dní.

IT řešení e-shopu i navazující služby projektu zajišťuje společnost Absolook se svým systémem Markomat. Liberecká zoo hradí software, Liberecký kraj pak marketing a propagaci. Za jednotlivými organizacemi dále míří nahrání systému do vlastních pokladen. Liberecký kraj uhradil za projekt 47.000 korun.  

Společnou online vstupenku lze využít jmenovitě u:

  1. Zoo Liberec, která je nejstarší zoologickou zahradou v České republice. Její začátky sahají až k roku 1904. Na prohlídkové trase, která měří přibližně 2 kilometry, lze pozorovat více než 160 druhů zvířat.
  2. Botanická zahrada Liberec, jež má nejpestřejší sbírky exotických rostlin. Doménami zahrady jsou sbírky orchidejí, kapradin, broméliovitých a masožravých rostlin.
  3. Muzeum Českého ráje v Turnově. To je instituce plná pestrých drahých kamenů, ale také zábavy a akcí. Muzeum nabízí bohaté sbírky z archeologie, etnologie, mineralogie, historie, umění či horolezectví.
  4. Oblastní galerie Liberec, která letos oslaví 70 let od svého založení. Pečuje o rozsáhlé umělecké sbírky a návštěvníkům nabízí prohlídku čtyř stálých expozic evropského a českého umění.
  5. Severočeské muzeum v Liberci. To letos slaví 150 let od otevření. Mezi lety 2018 a 2020 se dočkalo rekonstrukce. Aktuálně tam zájemci naleznou nové expozice uměleckých řemesel a průmyslu, kterým je vyhrazeno celé jedno patro muzea.
  6. Vlastivědné muzeum a galerie v České Lípě, které sídlí v bývalém augustiniánském klášteře. Areál nabízí přírodní a historické expozice, knihařskou dílnu, kovářskou expozici, interiér chalupy Vladimíra Menšíka a výstavu o těžbě uranu na Českolipsku.

Více tipů na výlety naleznou lidé na webu www.liberecky-kraj.cz nebo na sociálních sítích REGION LIBEREC.

 

Youtube video

 

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky