Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Záběry z Olympijského dne v Hamrech putovaly do Pchjongčchangu

14. 02. 2018

Vlastní Olympijský den prožili v pondělí 12. února klienti Domova důchodců ve Velkých Hamrech. Fotografie a video ze sportovního zápolení seniorů poslalo vedení domova do Českého domu v jihokorejském Pchjongčchangu jako výraz toho, že i oni drží palce na zimní olympiádě tuzemským sportovcům.

Není důležité vyhrát, ale fandit! Tak znělo hlavní motto Olympijského dne v Domově důchodců Velké Hamry. Zhruba padesátka klientů se utkala v několika disciplínách. Senioři změřili své síly například ve skládání puzzlí s olympijskou tématikou, ve střelbě florbalovou hokejkou do branky, v hodu míčem na cíl nebo ve slalomu. U této disciplíny bylo přitom jedno, zda trať v sále urazí po vlastních nohách, nebo za pomoci chodítka či v křesle invalidního vozíku.

„Od Českého olympijského výboru jsme dostali medaile, diplomy, čepičky a šály s olympijským motivem, a další krásné ceny. Díky tomu vyhrál každý, kdo se závodů zúčastnil. Zlatou medaili si odnesli všichni,“ vysvětlil ředitel domova důchodců Čestmír Skrbek. „Chtěli jsme seniory pobavit, ale i nadchnout pro fandění našim sportovcům. To se, myslím, povedlo. Užili jsme si spoustu legrace,“ doplnil.

Olympijským dnem ale připomínka probíhajících Zimních olympijských her v Jižní Koreji neskončila. Jak upřesnil ředitel Skrbek, všechny televizní přenosy z olympiády budou promítat každý den na velké plátno v kinosále domova důchodců, aby si je mohli senioři lépe vychutnat.

„Podobnou slavnost se sportovní tématikou připravil domov také před dvěma lety u příležitosti olympiády v Rio de Janeiru. Jsem rád, že podobné akce v Hamrech vymýšlejí. Seniorům přinášejí příjemné zpestření života v domově důchodců. Pobaví se a mají zážitky, na které ještě dlouho potom vzpomínají,“ zdůraznil náměstek hejtmana Libereckého kraje pro resort sociálních věcí Pavel Svoboda.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302