Začala konference Evropa bez barier

[32422|9dca34a53973438aecf90fbd2a055e23|5|public/tiskove/bariery1_310b396b8c.jpg]

04. 06. 2009
[id:8202|autor:Mgr. Langer Jiří|email:jiri.langer@kraj-lbc.info|telefon:485 226 302|mobil:|aktualizace:]

Metropolitní univerzita Praha (MUP) dnes zahájila konferenci s názvem „Evropa bez bariér. Role regionů v odstraňování překážek“. Téma konference úzce souvisí s mottem českého předsednictví EU „Evropa bez bariér“. Myšlenka uspořádat tuto konferenci vznikla na půdě univerzitního střediska Metropolitní univerzity v Liberci. Konference se ještě 5. 6. koná v prostorách Krajského úřadu Libereckého kraje a měsíčník Komora.cz se stal jejím oficiálním mediálním partnerem.

Konference se účastní náměstek hejtmana Vít Příkaský a ředitel KÚLK Bohdan Tomáš. Na konferenci vystoupil také  Pavel Branda, vedoucí Zastoupení Libereckého kraje v Bruselu.

Cílem konference bylo potvrdit jednu z priorit českého předsednictví a přispět tak k odbourávání překážek integračního procesu. Vzhledem k tomu, že organizátorem je středisko MUP v Liberci, které se nachází v regionu s bohatými zkušenostmi se spoluprací v rámci euroregionu NISA, byl program konference směřován především na regionální aspekty bariér uvnitř EU.