Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Záchranka na Českolipsku posílala o nové vozidlo

06. 03. 2018

Záchranná služba Libereckého kraje se snaží zajistit péči o občany kraje v maximální možné míře. Proto je od 1. března na Českolipsku potřebným pacientům k dispozici další vozidlo.

Jedná se o vozidlo rychlé zdravotnické pomoci, které bude plně vybavené, a to jak odborným personálem, tak po technické stránce. Vozidlo bude k dispozici v pracovních dnech od sedmi hodin ráno do pěti odpoledne.

Nejdůležitějším úkolem vozidla a jeho posádky je zajištění sekundárních transportů, tedy převozů pacientů, kteří jsou již hospitalizováni v nemocnici. Nejčastěji tedy bude vyjíždět právě z nemocnice v České Lípě. Pokud budou další posádky na výjezdu a vozidlo RZP bude volné, může samozřejmě zasahovat i u pacientů jako standardní vozidlo na vyžádání operačního střediska.  "Podobné vozidlo nám na Českolipsku velmi chybělo. K některým případům musely dojíždět vzdálenější posádky a pacienti ve stresové situaci čekali delší dobu. Snažíme se vyjít vstříc potřebám regionu, snad se nám to touto cestou podaří," řekl ředitel Zdravotnické záchranné služby Luděk Kramář.  Doplnil, že vozidlo v České Lípě bude v tomto provozu zkušebně tři měsíce, pokud se jeho služby osvědčí, podobná péče bude postupně rozšířena na celý kraj.

 

Tisková zpráva:
Michael Georgiev                                                               
tiskový mluvčí ZZS LK

 

Foto: Facebook ZZS LK

Bc. Markéta Žitná (Dědková)
marketa.zitna@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624