Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.
Zahraniční stážisté na sklářské škole v Kamenickém Šenově
- 05. 04. 2016 15:58
- Školství
O stáže a výtvarné a sklářské kurzy je na Střední uměleckoprůmyslové škole sklářské v Kamenickém Šenově velký zájem. V současné době na škole pracují dvě americké výtvarnice a jedna výtvarnice z Japonska.
Aya Lizuka absolvuje roční stáž se zaměřením na broušení skla pod odborným vedením Mgr. Josefa Kříže. Kurz zaměřený na tavenou plastiku zase studují Američanky - Willi Haye (Santa Fe) a Rose Hawley (Charlotte). Pod vedením MgA. Petra Stacha obě výtvarnice vytváří podle svých návrhů tavené objekty, učí se modelovat a vyrábět sádrové formy.
„Během pobytu se také seznamují se specifiky českého prostředí a náročností sklářského řemesla a jeho technologií. Na oplátku jsou zapojeny do výuky angličtiny českých studentů, kteří mají v jejich přítomnosti příležitost poznat jinou kulturu a mentalitu. Hlavním přínosem je však pro naše žáky to, že si mohou procvičit angličtinu s rodilými mluvčími. V rámci programu Erasmus pobývají u nás ve škole také dva studenti z Lotyšska a v květnu čekáme naše tradiční partnery z německého Rheinbachu,“ říká ředitel školy Pavel Kopřiva.
Galerie
Další aktuality
Turnovští studenti vytvoří kopie židovských artefaktů pro tamní synagogu
- 19. 05. 2025
- Kultura
- Školství
Stipendijní program propojí Trojmezí s Afrikou a Latinskou Amerikou
- 16. 05. 2025
- Dotace a granty
- Rozvoj
- Školství
Mezinárodní Hackathon pro udržitelná přeshraniční řešení v Zittau zaměřený na udržitelnost zná své vítěze
- 13. 05. 2025
- Rozvoj
- Školství