Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Žák Střední školy gastronomie a služeb v Liberci získal stříbro v prestižní gastronomické soutěži

29. 01. 2018

Jan Žídek, žák 3. ročníku oboru kuchař Střední školy gastronomie a služeb v Liberci, se úspěšně zúčastnil Mezinárodního mistrovství České republiky Gastro Junior Brno – Bidvest Cup, které se konalo 18.–21. ledna 2018. V konkurenci 33 soutěžících se umístil na druhém místě.

Účast žáků na jedné z nejprestižnějších soutěží gastronomického odvětví je vizitkou a odrazem kvality práce pedagogů i škol. Úkolem pro soutěžící bylo vylosovat si jeden z deseti tajných košů, kde nalezli určitý druh masa a čtyři hlavní suroviny, z nichž měli připravit výsledný pokrm. Po seznámení s jednotlivými položkami začínal běžet čtyřicetiminutový interval, během něhož si soutěžící ujasnili základní technologický postup, připravili vše potřebné, inventář a zbylé suroviny na přípravu, a určili název pokrmu. V tuto dobu se mohli začít radit i se svým učitelem–trenérem. V dalším časovém limitu čtyřicet pět minut, který měli na přípravu čtyř porcí, již pracovali ve studiu zcela samostatně pod dohledem poroty i přítomných diváků.

Jan Žídek získal stříbro pod vedením učitelky odborného výcviku Guričanové za svůj pokrm s názvem „Panenka pečená v bylinkách, masová paštika s parmazánem, pepřová omáčka, žemlový knedlíček, růžičková kapusta s pancettou“. Umístil se též v tzv. nejvyšším zlatém pásmu. Žídek se připravuje na budoucí povolání ve školní restauraci Centrum Králův Háj v Liberci.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226302