Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Ze Sýkořic do Žlábku po novém povrchu, rekonstrukce začne ještě letos

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

  • 19. 05. 2021 10:07
  • Doprava

Sdílet článek

Kraj již vybral firmu, která provede kompletní rekonstrukci silnice III/2825 v úseku Sýkořice–Podtýn–Žernov–Žlábek. Stavba vyjde celkem na 42 milionů korun bez DPH. Hotovo by mohlo být ještě letos.  

„V současné době je komunikace na samé hranici životnosti. Největší problémy jsou četné výtluky, vyjeté koleje, zatékání do komunikace a také zanesené propustky. Rekonstrukce je tak více než nutná. Kdybychom v minulosti nemuseli zdlouhavě řešit stavební povolení s majiteli pozemků, mohlo se s rekonstrukcí začít již mnohem dřív. Smlouvu o projektové dokumentaci jsme podepsali již na konci roku 2016,“ uvedl statutární náměstek Jan Sviták.

Opravovaný úsek měří celkem 4,5 kilometru. Firma kromě výměny povrchu silnice obnoví propustky a příkopy, upraví stávající zeleň a vybuduje dopravní značení. Součástí rekonstrukce je také oprava mostu. Stavební práce by měly začít ještě v první polovině roku 2021, firma pak bude mít podle smlouvy šest měsíců na dokončení díla.  

Na letošek má Liberecký kraj na rekonstrukce a opravy silnic zhruba o čtvrt miliardy méně než v loňském roce. Kromě 201 milionů korun z vlastního rozpočtu a státní dotace ve výši 150 milionů má kraj také peníze z evropských fondů, a to zhruba 350 milionů korun. V loňském roce kraj vynaložil na rekonstrukce silnic 928 milionů korun včetně státních a evropských dotací. Od roku 2006 do letoška uvolnil kraj na údržbu svých silnic 4.692.518.000 korun. Do oprav a rekonstrukcí včetně státních a evropských dotací putovalo za tutéž dobu 9.071.583.000 korun.

Mezi projekty, které se podaří díky státním finančním prostředkům dokončit, patří například rekonstrukce silnice v Roztokách u Jilemnice, z České Lípy na Kozly či oprava mostu přes potok Cedron nebo řeku Jizeru v Poniklé.  

Za evropské peníze kraj zrekonstruuje například silnici II/292 z Benešova u Semil po křižovatku se státní silnicí I/14 či silnici III/27246 v Křižanech. Dokončit by kraj měl kupříkladu stavbu obchvatu Zákup nebo opravu silnice II/262 Česká Lípa – Dobranov.

Youtube video

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky