Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Zemědělská olympiáda žáků středních odborných škol skončila úspěchem Frýdku – Místku

03. 05. 2012

 

Liberecký kraj, Regionální agrární rada Libereckého kraje ve spolupráci s Okresní agrární komorou Liberec - Jablonec nad Nisou a Střední školou hospodářskou a lesnickou ve Frýdlantě uspořádaly  25.- 26. dubna 2012 v areálu Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant 7. ročník  Zemědělské olympiády žáků středních odborných škol O putovní pohár předsedy Senátu PČR.

Slavnostního zahájení se zúčastnili náměstek hejtmana LK Martin Sepp a radní Jaroslav Podzimek (oba ČSSD).

Akce se kromě domácích zúčastnila družstva z Frýdku-Místku, Opočna, Humpolce, Kamenice nad Lipou a také ze SRN z Rosenhainu. V soutěži družstev se nejlépe dařilo SOŠ Frýdek-Místek před ČZA Humpolec a Rosenhainem. V jednotlivcích zvítězil Josef SCHEJBAL (SŠ a ZŠ N.Město n.Met., pracoviště Opočno) druhý skončil Ladislav SÝKORA (SOŠ Frýdek – Místek) a třetí Jaroslav PAVLATA (SOŠ Frýdek – Místek).

„Celé dvoudenní zápolení probíhalo bez problémů a při velmi příznivém počasí. Důležité je, že se při plnění disciplín mohli potkávat žáci, kteří se připravují pro nelehkou práci v zemědělství. Zkušenosti si vyměňovali také pedagogové z  různých míst republiky spolu s odborníky z praxe a odpovědnými pracovníky za oblast zemědělství, kteří soutěž navštívili,“ zhodnotil olympiádu za organizační tým pořádající školy Milan Drechsler.

V daných disciplínách za každou školu soutěží dvoučlenné družstvo žáků.

Soutěžilo se v následujících disciplínách:

Jízda zručnosti kolovým traktorem

Poznávací test plodin, plemen zvířat a materiálů

Práce s nakladačem

Písemný test znalostí

Úprava žacího stroje

Sborka a rozborka dojícího zařízení

Ruční dojení z atrapy

 

Díky podpoře pořadatelů a sponzorů získali vítězové pěkné ceny, které předávala ředitelka školy Alena Dvořáková a radní LK Jaroslav Podzimek.

Součástí akce byl i „Kulatý stůl“ týkající se aktuální problematiky středního zemědělského školství v Libereckém kraji v návaznosti na požadavky pracovního trhu, který organizoval resort zemědělství a životního prostředí Libereckého kraje.

Mgr. Langer Jiří
jiri.langer@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 302
Mobil: 739 541 588