Zemědělská olympiáda žáků středních odborných škol začíná ve Frýdlantu

• 19. 04. 2012 15:22

Liberecký kraj, Regionální agrární rada Libereckého kraje ve spolupráci s Okresní agrární komorou Liberec - Jablonec nad Nisou a Střední školou hospodářskou a lesnickou ve Frýdlantě pořádají  25.- 26. dubna 2012 v areálu Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant,

Bělíkova 1387, 464 01 Frýdlant 7. ročník  Zemědělské olympiády žáků středních odborných škol O putovní pohár předsedy Senátu PČR. Ve čtvrtek 26. 4. se slavnostního zahájení zúčastní náěmstek hejtmana LK Martin Sepp a radní Jaroslav Podzimek.

V daných disciplínách za každou školu soutěží dvoučlenné družstvo žáků. Vyhodnocení nejlepších proběhne i v kategorii jednotlivců.

Soutěžní disciplíny:

1.      Test znalostí z rostlinné a živočišné výroby a mechanizace

2.      Jízda zručnosti kolovým traktorem s přívěsem

3.      Poznávací test plodin, materiálů a plemen zvířat, odhad výměry pozemku

4.      Přestavění rotačního žacího stroje ŽTR-165, z transportní do pracovní polohy a obráceně

5.      Sborka a rozborka dojícího automatu DA-100 do konví

6.      Práce s nakladačem UNHZ – 750

Sedlácký víceboj (sportovně odborné disciplíny)

Vloni ceny předávali místopředseda senátu Zdeněk Škromach a náměstek hejtmana LK Martin Sepp.

Výsledky družstev:                   Výsledky jednotlivců:

1. SŠHL Frýdlant                    1. Václav SEDLÁK, SŠHL Frýdlant

2. Rosenhain, SRN                  2. Ladislav SÝKORA, SOŠ Frýdek - Místek

3. ČZA Humpolec                   3. Jan LEBDUŠKA, ČZA Humpolec

V rámci olympiády se ve čtvrtek od 9.30 hod. uskuteční „Kulatý stůl o zemědělské, školství za účasti Jaroslava Podzimka, člena rady LK pověřeného vedením resortu zemědělství a životního prostředí.

Časový harmonogram

25.4. 2012

18:30 – 19:30 test znalostí, jídelna

19:30 – 22:00 program pro soutěžící, pro doprovod

26.4. 2012

08:00 – 09:30 plnění soutěžních disciplín

09:30 – 10:00 slavnostní zahájení , „Kulatý stůl o zemědělském školství.

10:00 – 12:00 plnění soutěžních disciplín

12:00 – 14:00 zpracování výsledků