Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Zlatý oříšek hledá talentované děti do 7. září

Mgr. Langer Jiří

  • 24. 06. 2014 16:06
  • Ekonomika
  • Školství

Sdílet článek

Soutěž Zlatý oříšek Libereckého kraje je určena pro děti od 6 do 14 let, které se věnují jakémukoli oboru lidské činnosti, tedy hudbě, sportu, umění, chovatelství, matematice, šachům a dalším koníčkům.

 

Krajské předkolo talentové soutěže Zlatý oříšek LK se v našem kraji uskuteční již potřetí. Talentované děti a dětské kolektivy od 6 do 14 let z Libereckého kraje se mohou do soutěže přihlásit na webových stránkách http://www.zlatyorisek.cz/libereckykraj/aktuality/?n=startuje-treti-rocnik-zlateho-orisku-libereckeho-kraje&id=153

Pak už jen budou muset čekat, jestli se dostanou do užšího výběru 15 finalistů, mezi kterými odborná porota při slavnostním finále 28. září v České Lípě zvolí tři krajské vítěze.

„Celostátní talentová soutěž Zlatý oříšek je největší svého druhu, navíc nemá žádné kategorie, omezená je pouze věkem,“ připomněla krajská radní pro školství Alena Losová.

 Smyslem krajského předkola Zlatého oříšku v Libereckém kraji, které je svého druhu jedním z prvních v republice, je podle ní zejména užší spojení talentovaných dětí s městy a obcemi, ze kterých pocházejí. Ideou je, aby se samosprávy o děti staraly, podporovaly je, spolupracovaly s nimi. V rámci krajského kola, které vyhlašuje město Česká Lípa a Liberecký kraj, mají děti navíc větší šanci získat sošku Zlatého oříšku než v rámci tvrdé celostátní konkurence.

„Tři vítězové pak automaticky postupují do celostátního finále,“ doplnila Alena Losová.

V loňském roce získali Zlatý oříšek Libereckého kraje moderátorka Gabriela Jakoubková, karatista Matěj Říha a hudební skupina NAUTICA. Ti si odnesli sošku ptáčka se zlatým oříškem v zobáčku, upomínkové předměty a finanční odměnu 25 tisíc korun. Starostka České Lípy Hana Moudrá pak udělila ještě speciální cenu Markétce Mikysové z České Lípy. Všichni tři vítězové postoupili do celostátního kola. Z něj si jednoho z deseti zlatých oříšků odnesli Matěj Říha a skupina NAUTICA,

Zlatý oříšek Libereckého kraje podporují i významné osobnosti kraje. V loňském roce do odborné poroty usedla například modelka Kateřina Průšová, tanečnice Tereza Bufková, rapper Lipo nebo herečka Petra Horváthová. Nad akcí převzal záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta a starostka České Lípy Hana Moudrá.

Hlásit se děti či dětské kolektivy mohou do 7. září 2014 na webových stránkách: 

http://www.zlatyorisek.cz/libereckykraj/aktuality/

                                                                                                                      

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky