Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Koukněte se na Liberec a okolí z výšky. Přijďte na vyhlídku! Od pondělí 5. 5. je otevřena vyhlídka na střeše budovy krajského úřadu, a to každý pracovní den od 8:00 hodin. V pondělí a středu do 16:30, v úterý a čtvrtek do 15:30 a v pátek do 14:00.

Dočasně je uzavřen hlavní vstup do budovy krajského úřadu. Ke vstupu slouží boční vchod C, kde se nachází i recepce.

Více informací
Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Změna termínu povinnosti registrace uprchlíků / Крайній термін реєстрації біженців змінено

Mgr. Eva Říhová

odborný zaměstnanec pro externí komunikaci

  • 02. 05. 2022 10:35

Sdílet článek

Крайній термін реєстрації біженців змінено

З понеділка 2 травня 2022 року біженці з України повинні зареєструватися та повідомити про зміну адреси проживання ПРОТЯГОМ ТРЬОХ РОБОЧИХ ДНІВ

повідомлення про реєстрацію - у поліції у справах іноземців

повідомлення про зміну житла – у Департаменті з питань надання притулку та міграційної політики, Voroněžská 144/20, Liberec

 

Změna termínu povinnosti registrace uprchlíků

od pondělí 2. května 2022 je nutné, aby se uprchlíci z Ukrajiny registrovali, ale i hlásili změnu adresy ubytování DO TŘÍ PRACOVNÍCH DNŮ

hlášení registrace – u cizinecké policie

hlášení změny ubytování – na OAMP (Odbor azylové a migrační politiky), Voroněžská 144/20, Liberec

Zkrácení lhůty ze 30 na tři dny, a to jak pro ohlášení změny adresy lidí, kteří k nám utekli z Ukrajiny před ruskou agresí, tak pro povinnost hlásit se po vstupu do Česka u cizinecké policie. Vláda schválila návrhy Ministerstva vnitra, které např. umožní lépe využít ubytovací kapacity v jednotlivých obcích. 

Ministerstvo vnitra dnes, 27. dubna 2022, prosadilo na zasedání vlády několik materiálů a opatření řešících krizové situace související s válkou na Ukrajině. Jde především o zkrácení lhůt, do kdy se váleční uprchlíci z Ukrajiny musejí po vstupu do Česka hlásit na cizinecké policii a do kdy musejí v případě změny nahlásit aktuální adresu pobytu. V obou případech je lhůta místo 30 nově tři dny.

„Plnění povinnosti cizinců nahlásit změnu pobytu je naprosto klíčové nejen pro nás, ale hlavně pro samosprávy. Pouze při dostupnosti aktuálních údajů je možné cíleně plánovat využití ubytovacích kapacit podle toho, kde jsou zrovna potřeba,“ uvedl ministr vnitra Vít Rakušan s tím, že 30denní lhůta na nahlášení fakticky znamenala, že v registrech mohly být i několik týdnů neaktuální údaje.

Ministerstvo vnitra proto ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem vytvořilo video, které Ukrajince o povinnosti nahlásit změnu informuje (video v české i ukrajinské verzi naleznete v příloze). Změnu adresy lze navíc hlásit i písemně, případně v pracovní dny na jednotlivých KACPU.

Současně končí platnost pravidla, že první registraci u cizinecké policie po vstupu do Česka může  uprchlík provést do 30 dnů. Platí tedy původní pravidlo s provedením registrace do tří pracovních dnů. „Prodloužení lhůty splnilo svůj účel v době výrazně vyšších denních nárůstů počtu příchozích. V současné době ale především potřebujeme, aby veřejná správa co nejdříve věděla o místě pobytu uprchlíků,“ doplnil Vít Rakušan.

Vláda dnes také na návrh ministra vnitra schválila statut strategické skupiny, která koordinuje plnění priorit vlády při řešení uprchlické vlny. Kromě stanovení působnosti skupiny v souladu s krizovým usnesením vlády včetně její součinnosti s vládou a Ústředním krizovým štábem jde o možnost spolupráce a využití externích odborníků. Statut také zakotvuje vznik 12 pracovních týmů, které se v současnosti ustavují. Jde o týmy: koordinace a organizační zajištění; legislativa; digitalizace řízení; ubytování, bydlení a sociální oblast; zaměstnání a integrace do pracovního trhu; školství; zdravotnictví; adaptace a integrace; vnitřní bezpečnost; EU/mezinárodní strategie; strategická komunikace; zajištění finanční podpory z EU.

 

(Zdroj: www.mvcr.cz)

  • Hlášení změny místa pobytu UA (.mov)
    11 MB
    02. 05. 2022 10:44
  • Hlášení změny místa pobytu (.mov)
    11 MB
    02. 05. 2022 10:44

Sdílet článek

Zpět
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky