Zmodernizovaný lyžařský areál v jabloneckých Břízkách už slouží klubům i veřejnosti

17. 02. 2012

Nově zrekonstruovaný lyžařský areál v jabloneckých Břízkách dnes slavnostně otevřeli přestřižením pásky  hejtman LK Stanislav Eichler (ČSSD), lyžařská trenérská legenda Zdeněk Ciller a místostarosta Jablonce n. N. Miloš Vele.

Prohlídky nových objektů se zúčastnili také  náměstci hejtmana LK Radek Cikl a Vít Příkaský (oba ČSSD)., místostarostové města Petr Tulpa a Petr Vobořil a další hosté. Areál si hned odpoledne vyzkoušeli žáci, kteří zde absolvovali své Mistrovství České republiky v běhu na lyžích.

Rekonstrukce areálu, který provozuje SKI klub Jablonec nad Nisou, byla financována z ROP NUTS II Severovýchod a stála 18 332 633,20 Kč, z toho dotace EU činila 15 582 738,22 Kč.

„V loňském roce Liberecký kraj  přispěl na provoz tohoto areálu, zejména na činnost mládežnických závodníků, 800 tisíc Kč, a další milión Kč na vybudování kanalizační přípojky,“ připomněl hejtman.

Sportovní areál Břízky nabízí od prosince 2011 lepší zázemí pro běžecké lyžování.

„Odstranily se dožité a nevyhovující objekty a místo nich se postavily modernější. Stávající šatny a mazací boxy se rozšířily na dvojnásobek, je jich nyní dvacet, doplnily se prostory pro trenéry, a občerstvení. K věži rozhodčích přibyla sociální zařízení a tribuna. Rolba a sněžné skútry nově dostaly garáž. Na ploše startu a cíle byl srovnán terén, a tak mají dobré závodní parametry, “ popsal hlavní novinky předseda Ski klubu Vladimír Kopal.

„Kolečko“ jak areál nazývají závodníci, které navazuje na areál biatlonistů, už nyní slouží za umělého osvětlení do 21 hodin večer, .

„Předpokládáme celoroční využití nejen pro lyžařské oddíly, ale zejména pro školy, další sportovní kluby, třeba cyklisty, a celou sportovní a turistickou veřejnost,“ přeje si předseda Ski klubu, který předpokládá, že drobné „dopilování“ areálu skončí 31. května, kdy projekt bude oficiálně uzavřen.