Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Znevýhodněným dětem v kraji poslal Nadační fond Albert 243 tisíc korun

06. 03. 2019

Pětici organizací, které se věnují dětem z dětských domovů nebo ze sociálně slabých rodin, ocenil v úterý 5. března na půdě Krajského úřadu Libereckého kraje v programu Bertík pomáhá Nadační fond Albert. Dohromady jim poslal 243 tisíc korun. Symbolické šeky předal zástupcům organizací náměstek hejtmana Libereckého kraje pro sociální oblast Pavel Svoboda.

O vítězích rozhodli na podzim loňského roku svými hlasy zákazníci pěti hypermarketů Albert v Libereckém kraji. V celé republice pak nadace rozdělila 4 miliony korun. Mezi čtyři podpořené organizace na Liberecku patří Komunitní středisko Kontakt v Liberci, Dětský domov Semily, spolek Tosara z Ralska a Rodina v centru z Nového Boru. Nadační fond Albert pak v kraji navíc podpořil také Dětský domov v Dubé Deštné. Domov využije příspěvek 50 tisíc korun na fungování odborných psychologů pro své svěřence.

„Velmi nás těší, že se při běžném nákupu v Albertu mohli lidé blíže seznámit s činností dětských domovů či neziskových organizací v jejich okolí a organizace měly možnost představit svou práci veřejnosti,“ řekla Petra Režná, programová manažerka Nadačního fondu Albert. „Zákazníci v Libereckém kraji podpořili například smysluplné trávení volného času nebo psychologickou pomoc pro děti a mladé lidi ze sociálně znevýhodněného prostředí. Patří jim za to naše velké poděkování,“ dodala.

Nejúspěšnější projekt získal 55 tisíc korun, ostatní tři organizace částku 35 tisíc korun. Dětský domov Semily si odnesl od nadace dva šeky. Tím druhým byl příspěvek 13 tisíc korun na novou pekárnu.

Slavnostní setkání zpestřilo taneční vystoupení dospívajících dětí, sdružujících se při Komunitním středisku Kontakt Liberec. „Jsem rád, že lidé v našem kraji nejsou lhostejní k charitativním projektům, a že mají chuť pomáhat jiným. Díky nim děti v několika městech našeho kraje zažijí na vlastní kůži, že volný čas lze trávit zajímavě a smysluplně. A některé čeká dokonce týdenní lyžovačka v Peci pod Sněžkou,“ zdůraznil náměstek hejtmana Pavel Svoboda. „Liberecký kraj ze svého rozpočtu podporuje řadu sociálně zaměřených institucí a projektů. Peněz ovšem není nikdy dost a každá další koruna je vítaná, zvlášť když je vložená do těch, na nichž bude ležet naše budoucnost,“ dodal.

Program Bertík pomáhá je součástí aktivit Nadačního fondu Albert. Podporuje projekty zaměřené na vzdělávání a rozvoj dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí.

„Podpory Nadačního fondu Albert si vážíme. Nadace nás takto podpořila již několikátým rokem a díky tomu můžeme realizovat projekty v takové míře a rozsahu, v jakém se domníváme, že jsou skutečně potřeba. Z našeho pohledu se jedná o velmi přívětivou dobročinnou nadaci, která se snaží, stejně jako my, pracovat se sociálními stigmaty a nastavovat těm, kteří to potřebují, vlídnější tvář,“ popsala Veronika Dufková, koordinátorka z Komunitního střediska Kontakt Liberec. Organizace využije příspěvek jako významnou část nákladů pro organizaci letního příměstského tábora. 

Nadační fond Albert letos oslaví 10. výročí svého fungování. Vznikl v roce 2009 za účelem podpory zdravého životního stylu dětí i jejich rodičů a podpory vzdělávání, integrace a rozvoje dětí ze sociálně znevýhodněných skupin. Projekt, nazvaný Bertík pomáhá, rozdává s pomocí zákazníků Alberta peníze sociálně zaměřeným organizacím už 20 let.

Oceněné projekty v Libereckém kraji

Komunitní středisko Kontakt Liberec– projekt Prázdniny ve městě 2019

Projekt podporuje děti, které pocházejí z rodin se slabším ekonomickým zázemím, ohrožené sociálně patologickými jevy, umístěné mimo rodinu apod. Aktivity probíhají 3x týdně během celých letních prázdnin, doplňují omezené možnosti rodin aktivizovat děti a nabídnout jim pestře a přínosně strávený čas, který je bude účinně rozvíjet. Program je bezplatný.

Dětský domov Semily – projekt Lyžování v Peci dnes – lyžování celý život

Děti z domova stráví jarní prázdniny v Peci pod Sněžkou. Naučí se lyžovat a trávit volný čas aktivitami na sněhu. Smyslem je vyvolat v dětech chuť se pohybovat na čerstvém vzduchu a sportovat, vyvolat zájem o sport, přenést získané dovednosti do svého dalšího života.

Tosara – projekt Víkendové aktivity pro děti a mládež z lokality Ralsko

Znevýhodněné děti a mladé lidi z Ralska zažijí během roku 15 zážitkových víkendových programů přímo v místě bydliště. Organizace jim nabídne možnost volnočasového vyžití a podpoří je v aktivním, bezpečném a rozvíjejícím trávení volného času. Celková účast - 70 dětí.

Rodina v centru, Nový Bor – projekt Zatočíme s nudou

V našem klubu Vafle učíme děti nenudit se a využít svůj potenciál. Děcka, která by se jinak poflakovala po ulici, zjistí, že čas se dá trávit i jinak – prostě smysluplně. Zjistí, co umí, na co jsou šikovní.  Najdou si kamarády mezi dětmi i dospělými. Dostávají šanci vykročit do života.

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307