Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Zvukem zachraňují životy. Teď budou pomáhat i v žitavské porodnici

15. 09. 2021

Deset dětských monitorů dechu „Nanny“ darovala firma z Libereckého kraje, Jablotron Alarms a. s., porodnici v německé Žitavě. Slavnostní předání se konalo za účasti hejtmana Martina Půty, žitavského starosty Thomase Zenkera, zástupců německého zdravotního zařízení a zástupců společnosti Jablotron Alarms.  

„Jsem rád, že společnost z našeho regionu vymyslela a vyrábí tak důležitý produkt. Pro rodiče je to již nepostradatelný pomocník. Nyní bude dobře sloužit i u našich německých kolegů,“ uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

V České republice Nanny hlídá miminka v 85 porodnicích. V Libereckém kraji pak konkrétně v Liberci, Jablonci nad Nisou a České Lípě. Kromě Německa pomáhá Nanny ještě v příhraničním Polsku.

„Monitor dechu je šikovný pomocník. Snažíme se ale také šířit osvětu o první pomoci novorozencům, bez které se rodiče v případě nouze opravdu neobejdou,“ uvedla Milena Buschtová, produktová a obchodní manažerka společnosti Jablotron. „Důležité je také šetrné zacházení s monitorem. Aby přístroj fungoval tak, jak má, je lepší si jej od nikoho nepůjčovat. Střídání majitelů totiž nese riziko nešetrného zacházení a následnou možnost snížení citlivosti senzoru, který spouští poplach“.

Jablotron Alarms a.s. je českou technologickou firmou, která funguje od roku 1990. Nyní přichází s novou řadou dětských monitorů dechu, Jedná se o certifikovaný zdravotnický přístroj Nanny BM-03, který slouží jako monitorovací podložka, na které miminko leží. Na monitoru, který je součástí zařízení se při každém nádechu miminka rozsvítí zelená kontrolka. Pokud se miminko nenadechne po dobu 20 sekund, nebo se frekvence jeho dýchání sníží pod 8 nádechů za minutu, začne svítit červené světlo a spustí se výstražný zvukový poplach.

Mgr. Andrea Fulková
vedoucí oddělení tiskového a vnějších vztahů
andrea.fulkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226332
Mobil: 739541549

Zadejte text

Další zprávy

Aktuálně z Facebooku

Aktuálně z Twitteru

Youtube

SoundCloud

Nejbližší akce