EDUCA 2018 pomáhá nastartovat kariéru

01. 10. 2018

Už po dvanácté se koná největší veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí v regionu. Jako každý rok i letos ožije liberecká Home Credit Arena díky veletrhu EDUCA MYJOB LIBEREC. Koná se od 11. do 13. října a vstup na celou akci je zdarma.

Letos uvidíme až 70 škol a téměř 60 firem nejen z celého kraje, které se budou během 3 dnů prezentovat ve svých stáncích. Každý rok na Educu dorazí tisíce návštěvníků, které čeká mimo jiné i bohatý doprovodný program. Nad akcí převzal záštitu hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

„Educu každoročně provází slovo budoucnost. Najdeme ji i ve sloganu: „Jaká bude tvoje budoucnost?“ ptáme se účastníků. Věříme totiž, že ve škole by děti měly být šťastné a vidět v ní smysl. A stejně si myslíme, že si zaměstnanci zaslouží mít práci, kvůli které ráno vstávají s radostí,“ říká Lukáš Přinda za pořadatele. Díky veletrhu Educa se na jednom místě sejdou školy a firmy z regionu, a vzniká tak prostor pro velmi potřebný dialog. Instituce si navzájem mohou sdělit, co zaměstnavatelé očekávají od čerstvých absolventů, aby školy studenty lépe připravily na praxi a naopak – společnosti se dozvědí přímo od škol, co absolventi aktuálně hledají.

Aby škola studentům dávala smysl. Celé propojení těchto dvou světů dává obrovský smysl i samotným studentům základních nebo středních škol, pro které je určen. Ti, kteří veletrh navštíví, mohou vidět nejen, co je čeká na škole, ale také mají možnost zjistit, jaké bude jejich budoucí uplatnění v zaměstnání. Díky tomu jim pak celé studium bude dávat daleko větší smysl, a to jim pomůže v rozhodování, kterou školu zvolit. Letošní novinkou na veletrhu je navíc Testovací centrum od Vysokeskoly.cz, kde si studenti mohou udělat krátký test, který jim prozradí, jaký jsou studijní typ. Následně získají orientační kartičky, které jim poradí, kam se na veletrhu vydat.

Veletrh je skvělým místem i pro zaměstnance. Díky široké nabídce téměř 60 firem mohou najít nové uplatnění, a to ať už práci aktivně hledají, nebo se právě rozhodují o změně kariéry a zaměstnání. Na své si přijdou i učitelé a personalisté. Letos čeká všechny personality již 5. ročník HR konference, tentokrát bude na téma „Buďme HRrrr“ a o své zkušenosti se na přednáškách podělí hned 8 řečníků. Mezi nimi třeba Heřman Volf, zakladatel projektu Cesta za snem. Konference se koná 11. října od 13 hodin. Všichni učitelé jsou také srdečně zváni na konferenci pro učitele, která se koná 11. října od 13.30 hodin na téma „Marketing na školách“, jedním přednášejícím bude Petr Lukavec z SMWORKS, druhou je Zuzana Slottová, profesionální copywriterka.

Bohatý doprovodný program je připraven pro návštěvníky po celou dobu veletrhu. Vidět mohou například speciálního hosta zpěvačku a herečku Marianu Prachařovou, spoustu tanečních vystoupení, slavnostní vyhlášení kategorie TOP škola a TOP firma, kde ocenění získají trofeje zhotovené firmou Lasvit. Návštěvníci také mohou navštívit i Makro Coffee Point, kde naberou síly. Součástí programu bude také výběrové řízení na nového maskota Bílých Tygrů Liberec.

Harmonogram veletrhu

Čtvrtek 11. října: 9–18 hod. (Slavnostní zahájení v 10.30 hod.)

Pátek 12. října: 9–18 hod.

Sobota 13. října: 9–13 hod.

Bc. Lenka Klimentová
lenka.klimentova@kraj-lbc.cz