Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Festival Anifilm se blíží, láká na levné permanentky

10. 02. 2020

Zanedlouho, od 5. do 10. května, bude Liberec hostit 19. ročník mezinárodního festivalu animovaných filmů Anifilm 2020.  Již nyní  zahájili pořadatelé  předprodej návštěvnických akreditací za zvýhodněnou cenu. Kdo si pospíší a zakoupí tu svou do 31. března, získá ji bez čekání a o téměř čtvrtinu levněji, to jest za 800 korun. 

Návštěvnická akreditace umožní vstup zdarma na čtyři projekce denně, vstupy zdarma na vybrané  doprovodné programy a výstavy a do VR a game zóny (viz níže). Akreditaci lze jednoduše objednat přes web Anifilmu a zaplatit ji on-line nebo bankovním převodem. Akreditace bude připravena ve Festivalovém centru na zámku v Liberci ode dne zahájení festivalu

Anifilm je soutěžní festival, proto jeho významnou část tvoří mezinárodní soutěžní program. Znamená to, že animované filmy se utkají o ceny hned v několika kategoriích. Členové mezinárodních porot vyberou nejlepší animované filmy z kategorií celovečerní film pro děti a dospělé, krátký a studentský film, VR film, videoklip, abstraktní a nenarativní animace a počítačové hry. Další soutěží na Anifilmu je národní soutěž Český obzor, kde bude udělena mimo jiné cena za Nejlepší české animované dílo. O poslední ceně Anifilmu rozhodnou sami diváci, kteří udělí Cenu města Liberec.

Filmový nesoutěžní program se zaměří na hudbu a zvuk v animovaném filmu. "Toto téma se promítne do nesoutěžního projekčního programu, do přednášek a prezentací, doprovodného nefilmového programu a také do skladby pozvaných hostů a porotců," vysvětlil programový ředitel Anifilmu Pavel Horáček. Další z programových sekcí s názvem Oprášená klasika nabídne zrestaurované tituly české nebo světové animované či trikové historie. Nekorektní a většinově nepřijatelné filmy a seriály výhradně pro dospělé promítané na nečekaných místech nabídne sekce Půlnoční animace promítání.

Sekce Zvláštní uvedení představí filmy nespadající do žádné z kategorií, které by ale neměly uniknout publiku festivalu. Animo je označení kurátorsky zaštítěného programu pro děti a dospívající a je nepostradatelnou a vyhledávanou součástí Anifilmu. Přehlídku nejzajímavějších celovečerních filmů z tuzemské distribuce uplynulého a letošního  roku nabídne sekce Bilance, která je určena širšímu publiku a rodinám s dětmi.  Game a VR zóna je prostor, kde si návštěvníci mohou zahrát hry ze soutěže a jiné doprovodné nezávislé hry, otestovat VR instalace pro dětské publikum a širší veřejnost. Důležitou součástí je VR kino, kde se prezentují vybrané  soutěžní animované VR filmy. Dílny animace jsou oblíbené workshopy pro děti a veřejnost, kde si  návštěvníci mohou vyzkoušet nejrůznější animační techniky a to pod vedením odborných lektorů s mnohaletou zkušeností. V Liberci se zájemci o tyto workshopy mohou vydat hned na dvě místa, první bude určené pro objednané školy, to druhé pro běžné návštěvníky.  Děti si budou moci vyzkoušet také práci zvukového mistra v ruchovém studiu. A kdo bude nasycen animovanými filmy, může se vydat na výstavu nebo na koncert.

TZ: Anifilm

Jan Mikulička
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324