Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Krajští zastupitelé schválili pomoc partnerskému regionu na Ukrajině

07. 03. 2022

Zastupitelstvo Libereckého kraje na svém dnešním mimořádném jednání schválilo finanční a věcný dar partnerské Vinnycké oblasti na Ukrajině. Kraj tam pošle 25.000.000 korun, 20 satelitních telefonů, speciální zdravotnický materiál a léky v hodnotě 4,6 milionu korun. 

„V této zcela mimořádné události, kdy ve válce na východě Evropy umírají nevinní občané, směřujeme konkrétní pomoc na konkrétní místo, a to do našeho partnerského regionu na Ukrajině,“ uvedl Martin Půta. „Posíláme jim 25.000.000 korun a k tomu potřebnou technickou podporu i chybějící speciální zdravotnický materiál,“ doplnil hejtman Půta.

Zastupitelé finanční, zdravotnický i věcný dar jednohlasně schválili. Vedle toho také Liberecký kraj prostřednictvím Krajské nemocnice Liberec a.s. posílá do Vinnyce humanitární pomoc v hodnotě téměř tří a půl milionu korun. Další zdravotnickou pomoc v hodnotě 1,1 milionu k tomu přidají páteří nemocnice.  

Liberecký kraj má s ukrajinskou Vinnyckou oblastí, která se nachází na jihozápadě Ukrajiny, uzavřenu Dohodu o partnerství od roku 2016.

Mgr. Andrea Fulková
vedoucí oddělení tiskového a vnějších vztahů