Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Veřejná sbírka Libereckého kraje pomáhá. Ukrajinský chlapec dostal invalidní vozík

05. 10. 2022

Pomoc jednotlivcům i rodinám uprchlíků, které se ocitly v tíživé životní situaci v důsledku válečné situace na Ukrajině. Takový je cíl veřejné sbírky na pomoc Ukrajině,  kterou založil Liberecký kraj. Padesát tisíc korun z ní poskytl kraj na nákup invalidního vozíku pro mladého Ukrajince Viktora.

„Všem, kteří do sbírky přispívají, patří uznání. Díky jejich solidaritě jsme mohli pořídit polohovací invalidní vozík pro patnáctiletého chlapce z Donbasu na Ukrajině, který je dočasně ubytován na území Libereckého kraje společně s jeho maminkou a babičkou,“ uvedl hejtman Martin Půta.

„Chlapec se závažným zdravotním postižením přijel z rizikové oblasti Ukrajiny a byl připoután na naprosto nevhodném improvizovaném  vozítku. Jeho situaci jsme vyhodnotili společně s odborníky a bylo nutné bezprostředně zareagovat,“ dodal náměstek hejtmana Petr Tulpa.

Celou věc si vzali za svou pracovníci odboru sociálních věcí Krajského úřadu Libereckého kraje. Zajistili ve spolupráci s krajskými profesionálními hasiči převoz chlapce do specializované prodejny, kde vybrali vhodný vozík a v pondělí 4. října jej předali chlapcově rodině.

Po odečtení padesátitisícové částky stále na účtu sbírky na pomoc Ukrajině zbývá 283 tisíc korun.

Jan Mikulička
odborný zaměstnanec vztahů s veřejností
jan.mikulicka@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324