Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Liberec přivítá mezinárodní závody ve skocích na lyžích

06. 01. 2020

Skokanský areál v Liberci na sklonku února letošního roku ožije po dlouhých sedmi letech prvními mezinárodními skokanskými závody FIS v rámci zimní sezony na českém území. Za podpory města a Libereckého kraje se uspořádají dva mužské závody FIS Cupu, které budou generálkou před plánovaným pořádáním Světového poháru v roce 2021.

Liberecký skokanský areál se na konci srpna dočkal navrácení certifikátu Mezinárodní lyžařské federace (FIS), čehož se povedlo dosáhnout po nutných opravách a rekonstrukci, díky níž se v Liberci mohou znovu pořádat závody nejvyšší kategorie.

Svaz lyžařů České republiky se rozhodl závody v roce 2020 pořádat jako Mezinárodní mistrovství republiky v rámci FIS Cup evropského poháru ve dnech 22. a 23. února. Skákat se bude na středním můstku a příznivci skoku na lyžích se mohou těšit především na talentované naděje z celé Evropy. Na pořádání závodů se významně svou podporou podílí i město Liberec a Liberecký kraj.

Naposledy se v Liberci pořádaly mezinárodní závody FIS v roce 2013, kdy se zde skákaly dva závody Kontinentálního poháru (druhá výkonnostní kategorie za Světovým pohárem). V roce 2018 bylo sice v plánu pořádání letní Grand Prix mužů, která nakonec musela být zrušena kvůli technickým důvodům. Touha vrátit elitní skokany zpět do České republiky však nakonec slaví úspěch.

Po získání certifikátu FIS byla jednou z hlavních podmínek, aby k návratu Světového poháru mohlo dojít, pořádání závodů nižší kategorie. Pokud v únoru půjde vše podle představ, měl by se Světový pohár vrátit do Liberce už v roce 2021. Naposledy se elitní skokanský seriál v Liberci představil v roce 2008.

Organizátorům byl již předběžně nabídnut lukrativní termín pro plánované závody Světového poháru a to 8. a 9. ledna 2021, tedy po tradičním Turné čtyř můstků. Tyto závody jsou z hlediska prestiže zařazeny Svazem lyžařů ČR jako významné sportovní akce na našem území, která jsou svou jedinečností přínosné ze sportovního i společenského hlediska jak pro Liberecký kraj, tak pro celou ČR.

TZ: Svaz lyžařů ČR 

Mgr. Filip Trdla
filip.trdla@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226307