Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Hlavní pokladna v 10. patře je od čtvrtka 4. 7. do pondělí 15. 7. včetně UZAVŘENA.  Správní poplatky v hotovosti bude výjimečně možné složit v kanceláři č. 1017 nebo 1018. Platby je možné posílat i elektronicky na bankovní účet Libereckého kraje. Pokladna bude pro klienty znovu k dispozici od úterý 16. 7. 2024. Od července se také změní přestávka v rámci pokladních hodin (nově 11:00–12:00), otevírací doba od 1. 7.: pondělí:   8:00–11:00 | 12:00–17:00 úterý: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 středa: 8:00–11:00 | 12:00–17:00 čtvrtek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 pátek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

25 let spolupráce mezi Libereckým krajem a švýcarským kantonem Sankt Gallen

2015

Liberecký kraj slaví v letošním roce 25 let vzájemné spolupráce se švýcarským kantonem Sankt Gallen. Mimořádnou hodnotu tohoto dlouholetého a úspěšného partnerství si chceme v obou regionech také připomenout uspořádáním řady kulturních a společenských akcí, které se konají pod záštitou velvyslance Švýcarské konfederace v Praze J. E. Markuse-Alexandera Antoniettiho a hejtmana Libereckého kraje Martina Půty. Partnery akce jsou společnosti DGS Druckguss Systeme, Clarion Grandhotel Zlatý lev a Switzerland Tourism.

ANNEMARIE SCHWARZENBACH
Výstava fotografií kultovní novinářky a spisovatelky
12.-30.6.2015 / Malé divadlo, Liberec

Jedna z nejzářivějších postav evropské bohémy první poloviny 20. století, androgynní švýcarská spisovatelka Annemarie Schwarzenbach (1908-1942), dokázala během svého krátkého a bouřlivého života jedinečným způsobem zachytit podobu tehdejšího světa. Výstava se uskuteční v rámci 4. ročníku festivalu současného divadla WTF?!

DOROTHEE ELMIGER
Autorské čtení nové hvězdy mezinárodní literární scény
15.7.2015 / Přehrada, Liberec

Mladá švýcarská spisovatelka Dorothee Elmiger okouzlila svým intenzivním vypravěčstvím a volbou silných politických témat čtenáře po celém světě. Hned její první kniha Einladung an die Waghalsigen (Pozvánka pro troufalé) získala celou řadu prestižních mezinárodních ocenění. Autorka se představí v rámci večera Beach Club.

SWISS FILM
Festival současného švýcarského filmu
20.—22. 8. 2015 / Kino Varšava, Liberec

Reprezentativní průřez švýcarskou kinematografií, která ve světě získává na stále větší oblibě. Švýcarské hrané i dokumentární filmy jsou pravidelně zastoupeny na těch nejprestižnějších světových filmových festivalech, Berlín nebo Cannes nevyjímaje. Akce se uskuteční v prostorách nově rekonstruovaného kina Varšava.

MANUEL FISCHER
Koncertní vystoupení nadějného DJe a producenta
11. 9. 2015 / Areál Kristýna, Hrádek nad Nisou

Nový objev světové elektronické hudební scény se představí v exkluzivním setu, který nevázaně osciluje na pomezí house a techna. Manuel Fischer se po světě začíná těšit podobnému věhlasu jako největší švýcarské hvězda této scény, Luciano. Koncert se uskuteční v rámci 12. ročníku hudebního festivalu Shotgun.

BENI BISCHOF
Výstava předního multižánrového umělce
8.—29. 10. 2015 / Galerie Die Aktualität des Schönen…, Liberec

Prestižní švýcarská galerie moderního umění Kunst Halle St. Gallen představí mezinárodně oceňovanou tvorbu multidisciplinárního autora Beni Bischofa. Jeho obrazové koláže inspirované stylem dada dávají dobře známým originálům zcela nový význam, který nechce jen zneklidňovat a šokovat, ale také vykouzlit úsměv na divákově tváři.

KAFKA BAND + THEATER AM TISCH
Koncert dvou netradičních literárních projektů
15. 10. 2015 / Kino Varšava, Liberec

Jaroslav Rudiš, Jaromír 99 a Dušan Neuwerth uvedou svůj unikátní literárně-hudební projekt Kafka Band. Herec a režisér Marcus Schäfer ze švýcarského divadla Theater St. Gallen představí ve svém výpravném audiovizuálním projektu Theater am Tisch dílo významného německého dramatika Heinera Müllera.

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky