Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Hans Hiller (19. 2. 1927 až 2. 6. 2019), zakladatel spolupráce Libereckého kraje a kantonu St. Gallen

Čest památce profesora Hillera, prezidenta Kooperace St. Gallen - Liberec a zakladatele spolupráce Libereckého kraje a švýcarského kantonu St. Gallen

hiller

12. 06. 2019

Hans Hiller (19. 2. 1927 - 2. 6. 2019)

Rodák ze švýcarského St. Gallenu, zakladatel organizace Kooperace Sankt Gallen – Liberec, uskupení, které po Sametové revoluci umožnilo mnoha našim českým spoluobčanům z různých oborů, aby ve Švýcarsku získali cenné zkušenosti.

Byl to právě Hans Hiller, který po vzniku krajů navštívil představitele kantonální vlády s návrhem, aby se dosavadní vztahy mezi oběma zeměmi staly oficiálními. A tak jeho zásluhou získal Liberecký kraj v roce 2001 v kantonu St. Gallen spolehlivého a cenného partnera.

Hejtman Martin Půta udělil před 4 lety Poctu hejtmana. Profesor Hiller byl také čestným občanem Liberce.

Síly opustily profesora Hillera v úctyhodném věku nedožitých 93 let.

Pane profesore, děkujeme za Vaši úžasnou práci a nikdy na Vás zde v Libereckém kraji nezapomeneme.

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky