Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Hlavní pokladna v 10. patře je od čtvrtka 4. 7. do pondělí 15. 7. včetně UZAVŘENA.  Správní poplatky v hotovosti bude výjimečně možné složit v kanceláři č. 1017 nebo 1018. Platby je možné posílat i elektronicky na bankovní účet Libereckého kraje. Pokladna bude pro klienty znovu k dispozici od úterý 16. 7. 2024. Od července se také změní přestávka v rámci pokladních hodin (nově 11:00–12:00), otevírací doba od 1. 7.: pondělí:   8:00–11:00 | 12:00–17:00 úterý: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 středa: 8:00–11:00 | 12:00–17:00 čtvrtek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 pátek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Nisa, řeka, která nás spojuje

Výstava představí Nisu — řeku, která nás spojuje

 07. 06. 2019

Pozvánka

Krajský úřad Libereckého kraje zveme na vernisáž  výstavy Nisa — řeka, která nás spojuje. Koná se ku příležitosti 20. ročníku slavností Nisy. Vernisáž se uskuteční v pondělí 10. června v 15.00 ve vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje. Výstava potrvá do 17. června, vstup je zdarma.

„Řeka, která na Hrádecku tvoří hranici tří států, je výrazným krajinným prvkem našeho regionu. Navíc je to letos již dvacet let, co se vodní skauti vydávají na plavbu společně s Vílou Nisou a předávají lidem její poselství,“ říká hejtman Martin Půta.  

Poselství Víly Nisy je tradiční každoroční akce, kterou pořádají vodní skauti, jichž je v Libereckém kraji na tři stovky. Začíná u pramene Nisy a pokračuje na německé a polské území. Letos, kdy se koná již její 20. ročník, si družina naplánovala plavbu až k soutoku Nisy a Odry. Po cestě družina sbírá slavnostní stuhy se znaky měst, kterými proplouvá. Lidé Vílu a její doprovod vítají a naslouchají jejímu vodnímu poselství, které do města přináší. Celkem navštíví přes dvacet míst a zastaví v českých, německých i polských městech.

U příležitosti dvaceti let konání plavby uspořádá Liberecký kraj v pátek 14. června od 8:45 konferenci Nisa — řeka, která nás spojuje a to v rámci stejnojmeného projektu  podpořeného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu spolupráce  Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014-2020 v rámci Fondu malých projektů Euroregionu Nisa. Místem konání je velký sál jabloneckého Eurocentra. Vstup je zdarma. Všichni jste srdečně zváni!

Nisa – řeka, která nás spojuje, je téma populárně naučné konference, která se bude konat v jabloneckém Eurocentru

07. 06. 2019

Liberecký kraj připravil pro širokou i odbornou veřejnost setkání na 14. června  do jabloneckého Eurocentra, které představí řeku Nisu hned z několika pohledů. Vedle vodohospodářského či turistického pohledu na tok také zazní slova o proměnách prameniště Nisy, o ochraně vody, ale i o vodáctví a vodním skautingu, jež je s řekou úzce spjato již dvacet let.  

„Řeka, která na Hrádecku tvoří hranici tří států, je výrazným krajinným prvkem našeho regionu. Navíc je to letos již dvacet let, co se vodní skauti vydávají na plavbu společně s vílou Nisou a předávají lidem její poselství,“ říká hejtman Martin Půta. 

Poselství víly Nisy je tradiční každoroční akce, kterou pořádají vodní skauti, jichž je v Libereckém kraji na tři stovky. Začíná u pramene Nisy a pokračuje na německé a polské území. Letos, kdy se koná již její 20. ročník, si družina naplánovala plavbu až k soutoku Nisy a Odry. Po cestě družina sbírá slavnostní stuhy se znaky měst, kterými proplouvá. Lidé Vílu a její doprovod vítají a naslouchají jejímu vodnímu poselství, které do města přináší. Celkem navštíví přes dvacet míst a zastaví v českých, německých i polských městech.

U příležitosti dvaceti let konání plavby uspořádá Liberecký kraj v pátek 14. června od 8:45 hodin konferenci „Nisa – řeka, která nás spojuje“. Akce se koná v rámci stejnojmeného projektu podpořeného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu spolupráce  Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014-2020 v rámci Fondu malých projektů Euroregionu Nisa. Místem konání je velký sál jabloneckého Eurocentra. Vstup je zdarma. Všichni jste srdečně zváni! Program konference a plán plavby naleznete v příloze.

Nisa – řeka, která nás spojuje, je téma populárně naučné konference, která se bude v pátek konat v jabloneckém Eurocentru

13. 06. 2019

Kostka

Liberecký kraj připravil pro širokou i odbornou veřejnost setkání, které představí řeku Nisu hned z několika pohledů. Vedle vodohospodářského či turistického pohledu na tok také zazní slova o proměnách prameniště Nisy, o ochraně vody, ale i o vodáctví a vodním skautingu, jež je s řekou úzce spjato již dvacet let.  

„Řeka, která na Hrádecku tvoří hranici tří států, je výrazným krajinným prvkem našeho regionu. Navíc je to letos již dvacet let, co se vodní skauti vydávají na plavbu společně s Vílou Nisou a předávají lidem její poselství,“ říká hejtman Martin Půta. 

Poselství Víly Nisy je tradiční každoroční akce, kterou pořádají vodní skauti, jichž je v Libereckém kraji na tři stovky. Začíná u pramene Nisy a pokračuje na německé a polské území. Letos, kdy se koná již její 20. ročník, si družina naplánovala plavbu až k soutoku Nisy a Odry. Po cestě družina sbírá slavnostní stuhy se znaky měst, kterými proplouvá. Lidé Vílu a její doprovod vítají a naslouchají jejímu vodnímu poselství, které do města přináší. Celkem navštíví přes dvacet míst a zastaví v českých, německých i polských městech.

U příležitosti dvaceti let konání plavby uspořádá Liberecký kraj v pátek 14. června od 8:45 hodin konferenci „Nisa – řeka, která nás spojuje“. Místem konání je velký sál jabloneckého Eurocentra. Vstup je zdarma. Všichni jste srdečně zváni! Program konference a plán plavby naleznete v příloze.

Akce je součástí projektu "Nisa - řeka, která nás spojuje", podpořeného Evropskou unií z Evropského fondu pro regionální rozvoj z Programu spolupráce  Česká republika - Svobodný stát Sasko 2014-2020 v rámci Fondu malých projektů Euroregionu Nisa.

Zajímá vás řeka Nisa? Přijďte na setkání s vodním skautem

13. 09. 2019

Další mezinárodní setkání věnované řece Nise, které v rámci přeshraničního projektu „Nisa – řeka, která nás spojuje" pořádá Liberecký kraj, se uskuteční ve středu 18. 9. 2019 od 10:00 hodin ve spolkovém domě v německé Hartavě (Untere Dorfstraße 8, 02763 Žitava). 

Účastníci akce si budou moci prohlédnout výstavu fotografií z minulých ročníků stejnojmenné plavby a to jak v tištěné, tak i v elektronické podobě.  Zájemci o dané téma, jímž je řeka, která tvoří přirozenou hranici mezi třemi státy, budou moci také diskutovat s přímým účastníkem a zakladatelem této tradiční každoroční plavby od pramene Nisy - Vladimírem Cvrčkem alias "Vezírem". Vodní skaut Vezír ve své prezentaci poukáže nejen na historii plavby, ale také na ekologické aspekty a turistické využití Nisy, které nekončí hranicemi jedné ze tří zemí. 

Na akci jsou zváni nejen zástupci svazku měst Malý trojúhelník Bogatynia - Hrádek nad Nisou - Zittau, ale i široká česká, německá či polská veřejnost. 

Vedle již uskutečněné konference, výstavy a plavby od pramene Nisy k soutoku s Odrou (viz fotografie pod článkem), patří toto setkání do seriálu veřejných akcí, které si daly za cíl populárně naučnou formou informovat o vodním toku Lužická Nisa (německy Lausitzer Neiße, polsky Nysa Łużycka).

Přeshraniční projekt "Nisa - řeka, která nás spojuje", reg. číslo ERN-0866-CZ-15.2.2019, je podpořen z Evropských fondů prostřednictvím Euroregionu Nisa. Partnerem projektu je město Žitava.

Loga

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky