Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Hlavní pokladna v 10. patře je od čtvrtka 4. 7. do pondělí 15. 7. včetně UZAVŘENA.  Správní poplatky v hotovosti bude výjimečně možné složit v kanceláři č. 1017 nebo 1018. Platby je možné posílat i elektronicky na bankovní účet Libereckého kraje. Pokladna bude pro klienty znovu k dispozici od úterý 16. 7. 2024. Od července se také změní přestávka v rámci pokladních hodin (nově 11:00–12:00), otevírací doba od 1. 7.: pondělí:   8:00–11:00 | 12:00–17:00 úterý: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 středa: 8:00–11:00 | 12:00–17:00 čtvrtek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 pátek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

2019

Paulie Garand bude hlavní hvězdou Krajských slavností a Dne otevřených dveří Libereckého kraje

Krajské slavnosti a Den otevřených dveří Libereckého kraje budou letos ukázkou toho nejlepšího, co náš kraj může nabídnout. Celodenní akce pro širokou veřejnost se bude konat v pátek 14. června v budově a okolí Krajského úřadu Libereckého kraje (U Jezu 642/2a) v Liberci. Hlavním hostem večera bude rapper Paulie Garand & Kenny Rough.

Akci zahájí v 10 hodin na venkovním pódiu hejtman Libereckého kraje Martin Půta v doprovodu hrdinů kresleného časopisu Čtyřlístek. V rámci celodenního programu je pro návštěvníky připraveno dětské vystoupení Mateřské školy Kulička, které vystřídá pohádka v podání Naivního divadla Liberec. V programu se představí také Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant, která připravila soutěž v dojení krávy a v průběhu odpoledne její žáci ukáží jak náročná je práce s motorovou pilou. Následovat bude hudební blok Základní umělecké školy Česká Lípa, a koncert romské kapely Rumungre. Odpolední program bude pokračovat Piráty z Kamrlíku – šermířským vystoupením skupiny GREX SEVER Liberec, vystoupením dětského pěveckého sboru Altituda, taneční půlhodinkou s Country Road Česká Lípa a Jazzovou farmou ZUŠ Česká Lípa. Podvečer otevře ukázka juda v podání libereckých judistů následovaná školou žonglování LaMíčky. Večerní koncerty odstartuje skupina HUSH a tu správnou atmosféru před hlavní hvězdou večera navodí Vem Camará Capoeira Liberec. V 19:30 hodin vystoupí rapper Paulie Garand & Kenny Rough. Po něm návštěvníci uvidí bubenickou show ARIES a zahraje rocková kapela DANGAR SIX. Celý večer uzavře fireshow JBC.

V parku směrem k obchodnímu centru budou k vidění a vyzkoušení ukázky sportů Olympijských her dětí a mládeže 2019. Další disciplíny budou představeny v multimediálním sálu úřadu. Chybět nebude ani tradiční tržnice, kde si návštěvníci nejen zakoupí dobroty a produkty regionálních výrobců, ale zároveň si řemesla pod vedením Mistrů tradiční rukodělné výroby vyzkouší. V rámci programu se představí také jednotky Integrovaného záchranného systému Libereckého kraje.

Samotná budova Krajského úřadu Libereckého kraje bude zpřístupněna od 10 do 17 hodin. Návštěvníci se mohou podívat do kanceláří členů rady, prohlédnout si sál, kde jedná zastupitelstvo nebo se projet netradičním výtahem páternoster. V téměř každém patře na ně budou čekat zajímavé workshopy představující činnost úřadu – formou naučné stezky o ceny si je mohou všechny projít a vyzkoušet. Potkají se tu i s hrdiny ze Čtyřlístku. V provozu bude také oblíbená provizorní kavárna na vyhlídce v 17. patře budovy kraje.

 

Program slavností a Dne otevřených dveří LK 14. 6. 2019

Podium

10:00 – 10:10     zahájení slavností a Dne otevřených dveří LK

10:10 – 10:20     pásmo písniček v podání dětí z MŠ Kulička Liberec

10:20 – 11:00     Jak chodil Kuba za Markytou - Naivní divadlo Liberec

11:00 – 11:30     soutěž v dojení krávy a kozy - Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant

11:30 – 12:30     Semilská 12 - dechová hudba

12:30 – 13:00     hudební blok - ZUŠ Česká Lípa

13:00 – 14:00     Rumungre - romská kapela Harrachov

14:00 – 14:30     Piráti z kamrlíku - šermířské vystoupení - GREX SEVER Liberec

14:30 – 15:00     ukázka dřevařských disciplín - Střední škola hospodářská a lesnická Frýdlant

15:00 – 15:30     Altituda - dětský pěvecký sbor

15:30 – 16:00     Taneční skupina Country Road Česká Lípa

16:00 – 16:45     Jazzová farma v podání ZUŠ Česká Lípa

16:45 – 17:00     přivítání víly Nisy

17:00 – 17:30     ukázka bojového umění - Sakura judo Liberec

17:30 – 18:00     LaMíčky - škola žonglování

18:00 – 18:45     HUSH – rocková kapela

19:00 – 19:30     VEM CAMARÁ CAPOEIRA Liberec - ukázka bojového umění

19:30 – 20:30     PAULIE GARAND & KENNY ROUGH 

20:30 – 21:00     ARIES - bubenická show

21:00 – 22.00     DANGAR SIX - rocková kapela

22:00 – 22:10     Fireshow JBC

 

Venkovní doprovodný program, 10 – 22 hodin.

 • Muzeum Čtyřlístek Doksy - Fifinka, Pinďa, Myšpulín a Bobík v životní velikosti
 • Milan Engel - motocyklový jezdec, účastník Rallye Dakar
 • Tým silniční bezpečnosti Libereckého kraje - Na kole jen s přilbou a Opilé brýle
 • workshop - aranžování květin Střední školy hospodářské a lesnické Frýdlant
 • nabídka turistických cílů Libereckého kraje - Cestou necestou
 • Sbor dobrovolných hasičů Růžodol
 • ukázka automobilu Krizového štábu Libereckého kraje
 • propagační stánek Libereckého kraje s bodypaintingem a startem vědomostní hry
 • ukázka vozu a jeho užití - Zdravotnická záchranná služba Libereckého kraje
 • kurzy "Bezpečně u vody" - Vodní a potápěčská záchranná služba Liberec
 • ukázka mobilního operačního střediska Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje
 • ukázka práce Policie České republiky a prezentace projektu Kraje Pro Bezpečný Internet
 • tržnice mistrů tradiční rukodělné výroby: dřevěné hračky, paličkovaná krajka, dřevěný šperk, drátované předměty, umělecká výroba nožů, kovář, med, šitá bižuterie, šité trenky, autorské šperky, kabelky, plátěné tašky, skleněné výrobky, zmrzlina, pivo a další.


Přilehlý park u Evropského domu

 • Představení sportovních disciplín Olympiády dětí a mládeže 2019: lukostřelba, slackline, turnball, badminton, volejbal, pétanque a finská kolíková hra
 • Jizerská 50 - představení zimní Jizerské 50 a letní Jizerské 50 RUN, fotokoutek, maskot závodů - veverka Jizerka a sníh.

 

Program v budově krajského úřadu 10 – 17 hodin

Vědomostní hra napříč celým úřadem. Hra se bude konat v průběhu celého dne od 10 do 17 hodin. START a další informace o jednotlivých disciplínách získáte v propagačním stánku Libereckého kraje, který bude umístěný na parkovišti před Evropským domem.

1. patro - Výstavy „Cesty za uměním – ZŠ Arbesova“ a „Víla Nisa“, „Kurzy první pomoci a AED v praxi“ - ČČK Jablonec nad Nisou, fotokoutek - auto Čtyřlístku

2. patro - správní odbor - „Chcete vědět, v kolik hodin jste se narodili?“ - krajská matriční spisovna v mezipatře budovy C, „Veřejné sbírky“

3. patro - otevřená kancelář hejtmana a sály Rady a Zastupitelstva Libereckého kraje, multimediální sál - prezentace Olympiády dětí a mládeže v Libereckém kraji a představení jejích disciplín, zasedací místnost hejtmana - výstava pohárů hokejového klubu Bílí Tygři Liberec (10 - 15 hodin) a soutěž o věcné ceny.

4. patro - otevřené kanceláře členů Rady Libereckého kraje (Jiří Lӧffelmann, Pavel Svoboda, Petr Tulpa)

5. patro - otevřené kanceláře členů Rady Libereckého kraje (Radka Loučková Kotasová, Přemysl Sobotka, Květa Vinklátová)

6. patro - otevřená kancelář ředitele Krajského úřadu Libereckého kraje (René Havlík)

8. patro - Eurocentrum Liberec

9. patro - „Čtyřlístek fandí sportu“ - úkol v rámci soutěže napříč úřadem  

10. patro - výstava o historii budovy Krajského úřadu Libereckého kraje - hledejte odpověď na otázku

11. patro - odbor sociálních věcí - výstava kampaně:  Mít domov a rodinu „Samozřejmost nebo vzácnost?“

12. patro - odbor životního prostředí a zemědělství - výstava „Lesy, myslivost, rybářství“

13. patro - odbor územního plánování a stavebního řádu - práce s mapou a GIS

14. patro - odbor regionálního rozvoje a evropských projektů - kvízy pro děti i dospělé k programům Česko-Polsko, Česko-Sasko, skládání puzzle s tématikou přeshraničních programů

15. patro - odbor zdravotnictví - „Přeskoč svůj věk“ - skok přes švihadlo, „Obvazová technika trojcípým šátkem“, „Vyzkoušej si použití AED“

16. patro - odbor dopravy - hledejte odpověď na otázku

17. patro - vyhlídka (otevřená 10 - 20 hodin), kavárna, fotokoutek - létající talíř Čtyřlístku.

 

Multimediální sál, 3. patro, budova C, 10 – 17 hodin

Ukázka disciplín Olympiády dětí a mládeže v Libereckém kraji a možnost jejich vyzkoušení: obruče, ping-pong, basketbal, box, lukostřelba.

 

Evropský dům, 10 – 17 hod.

Prohlídka Centrálního dispečinku IDOL. V Zákaznickém centru IDOL/OPUSCARD sleva 50% na pořízení osobní karty Opuscard, která letos slaví 10. narozeniny.  

leták

Na Krajských slavnostech vystoupí Paulie Garand 

30. 04. 2019

Hlavním hostem Krajských slavností a Dne otevřených dveří Libereckého kraje bude rapper Paulie Garand. Slavnosti se budou konat v pátek 14. června u budovy Krajského úřadu Libereckého kraje, který zároveň otevře své dveře všem zvědavcům. Připravený bude celodenní program jak uvnitř budovy, tak ve venkovních prostorách. Slavnosti budou přehlídkou regionálního bohatství našeho kraje, a to jak hudebního či uměleckého, tak řemeslného v podobě tržnice Mistrů rukodělné výroby a nabídkou krajových specialit. Návštěvníci se budou moci zábavnou formou seznámit s chodem úřadu a prohlédnout si prostory, kde zasedá krajské zastupitelstvo či kanceláře radních i hejtmana. Multimediální sál a přilehlý park představí disciplíny a program olympiády dětí a mládeže, která bude zahájena v Libereckém kraji na konci června.   

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky