Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Den otevřených podstávkových domů

Den otevřených podstávkových domů zajišťuje nadace Umgebindenhaus sídlící v Neugersdorfu. Cílem každoroční akce pořádané na konci května je seznámit veřejnost s fenoménem podstávkových domů a ukázat, jak se v podstávkových domech žije dnes. Akce není limitována hranicemi, zastoupeny tak jsou podstávkové domy z Německa (spolková země Svobodný stát Sasko), Polska i České republiky (Ústecký a Liberecký kraj).

Zájemci mohou podat přihlášku kdykoliv v průběhu roku prostřednictvím webového portálu nadace Umgebindenhaus.

Liberecký kraj se podílí na mediální propagaci akce prostřednictvím webového portálu Libereckého kraje, akci finančně nepodporuje ani neadministruje žádosti o účast.

V rámci projektu „Kvalitní řemeslnická práce při obnově podstávkových domů“, vznikla metodika a příručka pro stavební řemesla, která se na rekonstrukcích podstávkových domů podílejí. Ve spolupráci spolků Frýdlantsko a MAS Frýdlantsko, z.s. a s aktivní účastí odborníků z oblasti památkové péče, projektantů a řemeslníků byla metodika ověřována přímo na místech rekonstrukcí podstávkových domů. Projekt byl podpořen z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost pod č. CZ.1.07/3.2.01/04.0003

Opravy podstávkových domů, příručka pro majitele a stavebníky

Dlaskův statek v Dolánkách, foto Miroslav Chmela foto foto Miroslav Chmela Führichův dům v Chrastavě, foto Miroslav Chmela Jindřichovice pod Smrkem č.p. 12 Raspenava Stará škola v Křižanech, foto Miroslav Chmela Žitavská 215, Hrádek nad Nisou

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky