Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu

Upozornění

Hlavní pokladna v 10. patře je od čtvrtka 4. 7. do pondělí 15. 7. včetně UZAVŘENA.  Správní poplatky v hotovosti bude výjimečně možné složit v kanceláři č. 1017 nebo 1018. Platby je možné posílat i elektronicky na bankovní účet Libereckého kraje. Pokladna bude pro klienty znovu k dispozici od úterý 16. 7. 2024. Od července se také změní přestávka v rámci pokladních hodin (nově 11:00–12:00), otevírací doba od 1. 7.: pondělí:   8:00–11:00 | 12:00–17:00 úterý: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 středa: 8:00–11:00 | 12:00–17:00 čtvrtek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00 pátek: 8:00–11:00 | 12:00–14:00

Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Dny lidové architektury Čech, Moravy a Slezska zdarma otvírají brány lidových staveb

Běliště Beranův hostinec v Trávníčku, foto Miroslav Chmela Dlaskův statek v Dolánkách, foto Miroslav Chmela Dolení mlýn v Bradlecké Lhotě, foto Miroslav Chmela Lomnická zvonice, foto Miroslav Chmela papírna v Hamru na Jezeře, foto Miroslav Chmela roubenka v Železnici, foto Miroslav Chmela Stará škola v Křižanech, foto Miroslav Chmela

I v letošním roce se budete moci vydat za lidovou architekturou po Libereckém kraji a jeho okolí. O víkendu 20. - 21. července 2024 ožijí vybraní zástupci lidové architektury divadelními a folklorními představeními, ruchem řemeslných dílniček, ukázek tradičních řemesel a workshopů, zpěvem v rámci hudebních vystoupení, odbornými diskuzemi během přednášek a výstav i dětským smíchem při tradičních hrách, žonglérských a kejklířských vystoupeních a pohádkových produkcích. Budete si moci vyzkoušet to, co naše prababičky a pradědové běžně dělali, ale my jsme to už zapomněli. Vraťte se o sto let zpátky a poučte se, vyzkoušejte si dosud nevyzkoušené a pobavte se v malebném prostředí venkovských usedlostí, technických staveb, školních budov nebo hospod.

V loňském roce jste mohli navštívit:

Lomnická zvonice v areálu hřbitova v Havlíčkově ulici v Lomnici nad Popelkou. 

Běliště v Železném Brodě (národopisná expozice Městského muzea v Železném Brodě)

Beranův hostinec v Trávníčku

Dlaskův statek v Dolánkách

Dolení mlýn v Bradlecké Lhotě

Führichův dům v Chrastavě

Památník K. H. Máchy v Doksech (pobočka Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě)

Papírna v Hamru na Jezeře

Roubenka Vlastivědného muzea a galerie v Železnici

Stará škola v Křižanech

Vísecká rychta v Kravařích (pobočka Vlastivědného muzea a galerie v České Lípě)

Zemanův statek ve Stanovém, rodný dům spisovatele Antala Staška

Seznam otevřených objektů pro letošní rok pro Vás budeme aktualizovat po uzávěrce přihlášek.

Leták

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky