Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Kalendář Libereckého kraje na rok 2024

Titulka

Kalendář Libereckého kraje pro rok 2024 Vám na několika svých listech přináší průřez obnovami památek na území, které je co do rozlohy, druhým nejmenším krajem v České republice, přesto velmi bohatým na kulturní dědictví.

O tom, jak se majitelé, leckdy statečně a s nasazením fyzických i morálních sil a nemalých finančních prostředků o dědictví předků starají, se pak můžete dočíst na následujících odkazech. Zde najdete nejen fotografie z průběhu obnovy, ale u několika objektů se podařilo získat i autentická svědectví majitelů o jejich strastech cesty za úspěšnou obnovou. Nechť je Vám jejich příběh inspirací a vzorem příkladné péče o kulturní památky.

Nám pak dovolte touto cestou poděkovat nejen těm, kteří se dostali na listy tohoto kalendáře, ale i všem těm, kteří berou závazek vůči hmotnému dědictví vážně a starají se o něj s péčí dobrého hospodáře. Těm všem pak můžeme vzkázat, že nám bylo a do budoucna i nadále bude ctí je na jejich nelehké cestě doprovázet, propagovat úspěšné obnovy například formou podpory pořádání Dnů lidové architektury a soutěží o Památku roku Libereckého kraje a mnohdy i přispět finančně.

Kalendar_2024

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky