Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Stipendijní program Libereckého kraje

Stipendijní program pro žáky středních škol v Libereckém kraji ve vybraných oborech vzdělávání je realizován od školního roku 2010/2011. Jedná se o podporu vybraných oborů vzdělávání, které se dlouhodobě nedaří naplňovat žáky, a tak reálně hrozí jejich zánik. Výběr oborů byl volen na základě neuspokojené poptávky na pracovním trhu po odbornících, požadavků ze strany zaměstnavatelů a doporučení Krajské hospodářské komory LK a Úřadu práce ČR.

Stipendijní řád

Rada Libereckého kraje na svém zasedání dne 17. 8. 2021 přijala usnesení číslo 1359/21/RK, kterým byl schválen novelizovaný Stipendijní řád Stipendijního programu Libereckého kraje. Jeho znění naleznete níže.

Stipendijní řád platný od 1. 9. 2021Stipendijní řád platný od 1. 9. 2021 (.pdf, 130 kB)

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky