Další orgány poskytující sociálně-právní ochranu dětí

Sociálně-právní ochranu vykonávají soudy a orgány určené zákonem o sociálně-právní ochraně:

• Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR,
  • krajské úřady,
  • obecní úřady obcí s rozšířenou působností a obecní úřady,
  • Úřad práce ČR,
  • Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí se sídlem v Brně (ve vztahu k zahraničí).

Sociálně-právní ochranu dětí zabezpečují též kraje a obce v samostatné působnosti a fyzické a právnické osoby pověřené k výkonu sociálně-právní ochrany dětí

Kontakty na orgány sociálně-právní ochrany obecních úřadů obcí s rozšířenou působností v Libereckém kraji (Adresář vedoucích OSPOD LK k 1. 7. 2023)