Nastavení systémové podpory rodin s dětmi v Libereckém kraji - projekt ukončen 30. 9. 2019

OPZ

V rámci Operačního programu Zaměstnanost zahájil dne 1. října 2016 Liberecký kraj realizaci individuálního projektu s názvem "Nastavení systémové podpory rodin s dětmi v Libereckém kraji“, reg. č. CZ.03.2.63/0.0/0.0/15_007/0002733. Projekt bude realizován po dobu 36 měsíců a bude ukončen k 30. 9. 2019. Financování projektu je zajištěno z Evropského sociálního fondu, ze státního rozpočtu České republiky a z rozpočtu Libereckého kraje v celkové výši 7 025 696,25 Kč.

Projekt je zacílen na podporu odborníků pracujících s rodinami s dětmi na území Libereckého kraje. Cílem je zvýšení kvality sociální a komunitní práce s těmito klienty a podpora systémové spolupráce všech hlavních subjektů péče o rodinu a dítě.

Projekt je navázán na projekt "Podpora a rozvoj sociálních služeb pro rodiny a děti v Libereckém kraji". Oba projekty jsou reakcí na nedostatečnou místní i kapacitní dostupnost sociálních služeb pro rodiny a děti (Sociálně aktivnizační služby a Nízkoprahové zařízení pro děti a mláděž). Zejména na skutečnost, že tyto subjekty na území kraje ani jednotlivých obcí s rozšířenou působností nemají nastaven jednotný způsob spolupráce s orgány SPOD a dalšími subjekty, které vstupují do řešení problémů rodin s dětmi.

AKTIVITY PROJEKTU

1. Vzdělávání a podpora kvality práce pracovníků odd. sociální práce odboru sociálních věcí KÚ LK

a) odborné vzdělávání pracovníků oddělení sociální práce

b) supervize pracovníků pod vedením Mgr. Květuše Slukové, Ph.D.

c) podpora vytváření metodických postupů pro jednotný výkon sociálně-právní ochrany dětí v území

2. Nastavení a podpora systémové spolupráce subjektů v LK, jejímž klientem je rodina s dítětem

a) vzdělávání zaměstnanců dotčených subjektů v metodách sociální práce s rodinou s dětmi - Rozpis seminářů (.pdf, 204 kB, 13. 3. 2024)

b) Kulaté stoly v jednotlivých ORP facilitují Mgr. Zdeňka Svobodová a Petr Hampacher - Harmonogram kulatých stolů (.pdf, 288 kB, 13. 3. 2024)

c) vytvoření vzdělávacích videí o subjektech zajišťujících podporu rodin s dětmi zajišťuje Televizní tvorba Brno – Davels, s.r.o.

• ​Vzdělávací video - Nízkoprahová zařízení pro děti a mládež Youtube video

• Vzdělávací video - Orgány sociálně-právní ochrany dětí
  • Youtube video

• Vzdělávací video - Sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi