Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

Jak najít lékaře (poskytovatele zdravotních služeb)

Návod jak najít lékaře je srozumitelně popsán na stránkách Ministerstva zdravotnictví https://www.mzcr.cz/jak-najit-lekare/

Zdravotní pojišťovna je dle zákona č. 48/1997 Sb. povinna zajistit poskytování hrazených služeb svým pojištěncům, včetně jejich místní a časovou dostupnosti. Tuto povinnost plní prostřednictvím poskytovatelů, se kterými uzavřela smlouvu o poskytování a úhradě hrazených služeb. Tito poskytovatelé tvoří síť smluvních poskytovatelů zdravotní pojišťovny. 

Zdravotní pojišťovny jsou povinny na svých webových stránkách zveřejňovat uzavřené smlouvy o poskytování a úhradě hrazených služeb.  

Seznam všech poskytovatelů zdravotních služeb v ČR je veřejně přístupný v Národním registru poskytovatelů zdravotních služeb. 

https://nrpzs.uzis.cz/ 

Zubní lékaře je také možné dohledat na webových stránkách České stomatologické komory

https://www.dent.cz/zubni-lekari/

V případě, že zubní lékaři poskytnou informace o volné kapacitě, je tato informace na webu České stomatologické komory zveřejněna.

Informační materiál České stomatologické komory - JAK NAJÍT ZUBNÍHO LÉKAŘE 

ČSK - jak najít zubního lékařeČSK - jak najít zubního lékaře (.pdf, 149 kB, 11. 3. 2024)

Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky