Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který současné standardy splňuje.

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte web Libereckého kraje. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Přeskočit navigaci a přesunout k obsahu Přeskočit obsah stránky a přesunout k patičce

8.3 Podpora včelařství

Zlepšení opylovací služby včelstev především prostřednictvím zlepšení podmínek pro jejich dobrý zdravotní stav.

Aktuálně

"Dne 19. 12. 2023 Zastupitelstvo Libereckého kraje schválilo Vyhlášení programu č. 8.3 Podpora včelařství pro rok 2024 s celkovou finanční alokací 1.000.000 Kč."

Podpora včelařství je pro rok 2024 zaměřena především na výměnu starých nevyhovujících úlů za nové. Zakládání nových včelařských stanovišť a rozšiřování stávajících stanovišť včelstev bez současné výměny starých nevyhovujících  úlů za nové NENÍ V ROCE 2024 PODPOROVÁNO.  

kalendarVyhlášení: 20.12.2023       kalendarZahájení: 01.02.2024             kalendarUkončení: 29.02.2024

ÚČEL PODPORY

  • Výměna starých úlů (bližší specifikace starých úlů viz část N Vyhlášení programu pro rok 2024) včetně voskového díla za nové ke zlepšení zdravotního stavu včelstev
  • Podpora výsadeb neinvazivních včelařských dřevin a bylin včetně nákupu osiva pro kvalitnější potravní nabídku pro včely
  • Podpora šlechtitelských chovů včel

Pro více informací navštivte stránku Dotace Libereckého kraje

Kontakty

Všechny kontakty
Přeskočit patičku a přesunout na konec stránky Zpět na začátek stránky