Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace

Hejtman LK: O prověřování libereckého pracoviště ROP Severovýchod policií nemám žádné oficiální informace

02. 04. 2014

O prověřování libereckého pracoviště Úřadu Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod policií, k němuž mělo dojít v úterý, nemám dosud žádné oficiální informace, proto se k němu ani nemohu nijak blíž vyjádřit. O zásahu jsem byl dnes odpoledne informován ředitelem Úřadu Regionální rady Zdeňkem Vašákem, který mě navštívil s tím, že policisté si z kanceláří v Liberci odvezli některé materiály k dvěma projektům a vyžádali si od vybraných zaměstnanců úřadu podání vysvětlení.

Nedokážu říct, kterých projektů by se mělo policejní vyšetřování týkat, obecně jen mohu vyjádřit obavu, že to může mít negativní vliv na proces schvalování a proplácení některých dotací. Úřad Regionální rady poskytne policii plnou součinnost. Jako předseda Regionální rady jsem podal trestní oznámení u některých dotací, kde existovala podezření z dotačního podvodu a považuji za logické, že budou prošetřena. Dokud ale nebudeme vědět od policie víc, nemá smysl spekulovat.

Martin Půta
hejtman Libereckého kraje
předseda Regionální rady
regionu soudržnosti Severovýchod

Dědková Markéta
marketa.dedkova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485226324
Mobil: 739541624