Můžeme pracovat s cookies,
ať víme, jak to na našem webu žije?

Barevná dovolená

Barevná dovolená

[33194|c20cb6cd94bab2eb206c67b39910ec52|5|public/tiskove/barevna_dovolena_c268a2f182.jpg]

09. 07. 2009
[id:8407|autor:Šírová Květa|email:kveta.sirova@kraj-lbc.info|telefon:485 226 324|mobil:|aktualizace:]

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na kolech, můžete si vybrat z terénů, které budou nejvíce vyhovovat vaší fyzické kondici. Kdo šlápne do pedálů a přijede do Máchova kraje či do Lužických hor, určitě nebude zklamán. Ze 740km cyklotras si vybere opravdu každý a názvy jako Zámecká, Generálská, Slunečná či Cyklookruh přes tři státy budou jistě lákadlem. Díky nenáročným terénům je navíc je oblast Podralska vhodná i pro rodinnou dovolenou. Naopak na zdatné cyklisty čekají náročnější okruhy v Krkonoších nebo v Jizerských horách. S přesuny do jednotlivých míst vám pomohou i cyklobusy či turistické autobusy, které jezdí v letní sezóně a jejich jízdní řády naleznete na www.liberecky-kraj.cz.

Jestliže raději nazujete pohorky a vydáte se prozkoumávat náš region pěšky, neměli byste si nechat ujít oblast Frýdlantska, která láká sakrální a lidovou architekturou, skalními vyhlídkami nebo divokými vodopády. Díky husté síti turistických tras se i odsud můžete vydat za krásami Jizerských hor a křížem krážem je projít. Vaším cílem mohou být skalní bludiště, horské chaty nebo četné rozhledny, ze kterých se nabízí nezapomenutelné výhledy. Pokud budete cestovat s dětmi, neměli byste si nechat ujít putování Za pověstmi Českého ráje, kde vás téměř na každém kroku překvapí mohutné středověké hrady či pohádkové zámky, skalní města či soustavy rybníků.

Máte chuť vyzkoušet něco nevšedního? Láká vás Tarzanův skok, obří houpačky, bungee trampolína? Potom neváhejte a vydejte se do některého z lanových center, kde máte možnost zažít adrenalin na vlastní kůži. Nabízejí se centra např. na Malé Skále, v Harrachově, Sloupu v Čechách nebo na Nové Vsi nad Nisou. Pokud se držíte raději „při zemi“, můžete využít bobovou dráhu v Janově nad Nisou nebo Harrachově, paintball v Liberci nebo v Mimoni, čtyřkolky ve Špindlerově mlýně nebo zorbing ve Vrchlabí.  Zájemcům o pohled na Liberecký kraj z ptačí perspektivy jsou k dispozici letiště v Hodkovicích nebo v Mnichově Hradišti, které pořádají vyhlídkové lety. Odvážní mohou vyzkoušet paragliding na Kozákově.

Pokud vyhledáváte vodní sporty, neměli byste si nechat ujít jízdu na raftu po Jizeře, sjíždění Ploučnice na kanoi či jízdu na vodních lyžích na Horeckém rybníku. A kdybyste se náhodou nechtěli namočit, můžete se vydat na okružní plavbu lodí po Máchově jezeře. Pro ty, kteří věří, že nejkrásnější pohled na svět je z koňského hřbetu, se nabízí ranče a jízdárny v Dubé, na Bedřichově, v Lučanech nad Nisou, Železnici a řadě dalších míst.

Aktivní dovolenou můžete propojit i s návštěvou hradů a zámků, muzeí, slavností, jarmarků, koncertů a kulturních akcí. A aby vaše dovolená byla co nejpříjemnější, zastavte se na kterémkoliv informačním centru v regionu a kupte si za 35 Kč slevovou kartu BENEFIT, se kterou můžete výrazně ušetřit na ubytování či různých poskytovaných službách jako je např. sportovní nebo adrenalinová zábava, vstup do muzeí a galerií, kulturní akce, atd.

A že je nabídka na léto opravdu pestrá, o tom se můžete přesvědčit sami. Na www.liberecky-kraj.cz totiž najdete jednak informace k jednotlivým aktivitám, ale také k připravovaným akcím.

Šírová Květa
kveta.sirova@kraj-lbc.cz
Telefon: 485 226 324