Česká pošta obnovuje standardní provoz své pobočkové sítě

Mgr. Filip Trdla

tiskový mluvčí kraje a krajského úřadu

• 30. 04. 2020 11:33

Přehled provozu a jednotlivé kategorie:

1. Kategorie pošt I. – pošty krizové infrastruktury státu – v Libereckém kraji se jedná o pošty Liberec 1, Česká Lípa 1 a Jablonec nad Nisou 1

Tyto pošty budou nadále otevřeny v pracovní dny do 16:00.

Omezení je plánováno prozatím po dobu nouzového stavu.

Vzhledem ke skutečnosti, že některá klientela nemá možnost si do 16:00 vyzvednout uloženou zásilku, jsou tyto pošty otevřeny od 25. 4. 2020 i v sobotu do 12:00.

Nadále platí vymezení hodin pro seniory, a to do 9:00.

1. Kategorie pošt II. – záložní pošty pro krizovou infrastrukturu státu – v Libereckém kraji se jedná o pobočky Turnov 1, Semily, Nový Bor,  Liberec 2

Od 18. 5. 2020 bude obnovena otevírací doba v pracovní dny v původním rozsahu. Do té doby budou tyto pošty otevřeny v pracovní dny do 16:00.

Tyto pošty jsou od 25. 4. 2020 otevřeny i o sobotách do 12:00.

Nadále platí vymezení hodin pro seniory, a to do 9:00.

1. Kategorie pošt III., IV. a V. – tj. pobočkové sítě – sídlištní pošty, pošty v menších městech a obcích

S platností od 4. 5. 2020 bude obnovena otevírací doba v pracovních dny a o sobotách v původním rozsahu.

Nadále platí vymezení hodin pro seniory, a to do 9:00.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rozčlenění všech republikových poštovních poboček dle kategorií naleznete v příloze.

• Poštovní pobočky - kategorie (.xlsx)
    193 kB
    30. 04. 2020 11:47