Československá obec legionářská pořádá v OC Forum výstavu o legiích v Rusku

• 07. 06. 2013 14:51

Československá obec legionářská, jednota Libereckého kraje a OC Forum slavnostně zahájí v prostorách OC Forum v Liberci 10. června od 11 hodin výstavu nazvanou „Československé legie v Rusku 1914 až 1920“.

V rámci zahájení výstavy 10. 6. se zároveň uskuteční od 10 do 15 hodin ukázka vojenské techniky mezi OC Fórum a kulturním domem.

„Výstava Československé legie v Rusku je unikátní fotografická výstava, která mapuje vznik a činnost a vývoj našich legií v Rusku od roku 1914 do roku 1920. Základem výstavy jsou unikátní fotografie, které v drtivé většině nebyly nikdy publikovány,“ uvedl František Gábor, člen předsednictva Republikového výboru ČsOL předseda komise pro správu majetku, sekretář ČsOL.

Tematické okruhy výstavy československé legie v Rusku 1914 až 1920

• Československý armádní sbor Rusku leden až prosinec 1918
  • Československé vojsko na Rusi leden 1919 až podzim 1920
  • symbolika výzbroj a výstroj